Łączenie przestrzeni i podział na strefy we wnętrzach dwupoziomowego apartamentu

2017-06-14 16:42

Pomysłem na aranżację apartamentu były wnętrza w stylu minimalistycznym, charakteryzujące się prostotą i harmonią, ale nie laboratoryjnie zimne. Architekci spełnili wszystkie oczekiwania właścicieli. Za pomocą prostych form zaaranżowali funkcjonalne i przytulne mieszkanie w ciepłej, stonowanej kolorystyce, które stało się doskonałym tłem dla osobistych akcentów: fotografii i pamiątek z podróży.

Spis treści

  1. Układ funkcjonalny dwupoziomowego mieszkania
  2. Przytulny minimalizm z dbałością o detale

Projekt wnętrz mieszkania na sławnej warszawskiej Saskiej Kępie zachwyca prostymi formami, luksusowymi materiałami i widoczną dbałością o każdy detal. Projektanci z pracowni Soma Architekci zaproponowali właścicielom odważne łączenie przestrzeni, nie tylko dziennej, która stała się już standardem, ale otwartej przestrzeni sypialni z pokojem kąpielowym i garderobą. Niecodziennym pomysłem na wydzielenie stref funkcjonalnych w przestrzeni dziennej jest też zróżnicowanie poziomów podłóg – takie pomysły sprawdzają się właśnie w dużych przestrzeniach.

Układ funkcjonalny dwupoziomowego mieszkania

Zmiany funkcjonalne w rozkładzie dwupoziomowego mieszkania objęły wydzielenie trzech stref: dziennej, nocnej oraz gościnnej z łazienką. Najważniejszym miejscem w mieszkaniu o powierzchni około 200 m², jest symetryczna, otwarta przestrzeń dolnego poziomu, łącząca pokój dzienny z jadalnią i wygodną otwartą kuchnią. Podział na strefy projektanci z pracowni Soma Architekci osiągnęli poprzez zróżnicowanie poziomów podłóg. Strefę wypoczynkową umieścili na niewysokim podeście, z którego rozchodzi się widok na ogród. Ważną rolę w projekcie tego dwupoziomowego mieszkania odgrywa delikatnie przefiltrowane światło, odbijające się w szklanej balustradzie schodów prowadzących na drugie piętro.

 Czytaj też: Mieszkanie w stylu skandynawskim według pomysłu z pracowni Soma Architekci

Sypialnia w apartamencie
Autor: Materiały prasowe Soma Architekci

Przytulny minimalizm z dbałością o detale

Atmosfera przyjemnego luksusu odczuwalna jest już od wejścia. Zauważamy ja w dbałości o detale oraz eleganckich zestawieniach użytych materiałów. Wielbicielom wyszukanych wnętrz z pewnością przypadnie do gustu aranżacja prywatnych pokoi właścicieli, ulokowanych na drugiej kondygnacji. Architekci zrezygnowali ze sztywnych podziałów pomieszczeń, na rzecz otwartej powierzchni łączącej w sobie funkcję sypialni, pokoju kąpielowego i garderoby. Spójny charakter całej strefy podkreśla jednolita zabudowa oraz monochromatyczna kolorystyka, przeplatających się beżów i szarości. Inwestorzy nie bali się nietypowych rozwiązań, dlatego projektanci z pracowni Soma Architekci zaproponowali im oddzielenie łazienki od korytarza szklanymi ściankami. Efektem takiego zabiegu jest jasne, słoneczne wnętrze nasuwające na myśl pokoje w luksusowych hotelach. Ważną rolę odgrywa zróżnicowanie faktur zastosowanych materiałów, od ogromnych tafli lśniącego szkła i luster, po tapety o delikatnym, tkaninowym wzorze.

Czytaj też: Projekt sypialni z łazienką w mieszkaniu w kamienicy