Projekt wnętrza domu: przepis na aranżacyjny sukces. Proste formy, naturalne materiały i kolory

2014-04-28 13:21

Projekt wnętrza domu, w którym połączenie prostych form z naturalnymi materiałami tworzy niesamowicie elegancki, a zarazem przytulny zestaw. Doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji wnętrza są neutralne kolory. Prezentujemy zdjęcia wnętrz będące przykładem nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni zaaranżowanej w klimacie miejskiej willi.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrza domu w klimacie miejskiej willi
  2. Projekt wnętrz: aranżacja w kolorach ziemi
  3. Przepis na aranżacyjny sukces w kolorach ziemi

Założeniem podczas projektowania było zaaranżowanie wnętrza domu, które bazować będzie przede wszystkim na prostych formach, naturalnych materiałach i delikatnych kolorach wnętrz. Czasem takie rozwiązania są najlepszym sposobem do stworzenia subtelnej, eleganckiej i bardzo funkcjonalnej aranżacji wnętrza. Za projekt wnętrza domu, nawiązującego do klimatu miejskiej willi, odpowiadają architekci z pracowni Nan Studio i Desenie.

Aranżacja wnętrza domu w klimacie miejskiej willi

Aranżacja wnętrza domu nawiązująca do charakteru miejskiej willi cechuje się pozornie prostym połączeniem tradycyjnych materiałów, zestawieniem naturalnych kolorów i dobraniem oryginalnych dodatków nadającym całości wyjątkowego klimatu. Uroku wnętrzu dodają liczne okna wychodzące na ogród, które zapewniają maksymalne doświetlenie. W ten sposób salon otwarty na jadalnię i kuchnię nabiera dodatkowej przejrzystości. Przestrzeń wewnętrzną domu podzielono na dwie, uzupełniające się przestrzenie. Pierwsza z nich stanowi część główną, otwartą na dole, druga z kolei to strefa zbudowana z kilku pomieszczeń na piętrze domu. Celem stworzenia funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza domu projektantki postawiłyna kolory ziemi, które wyznaczają styl całej aranżacji.

Projekt wnętrz: aranżacja w kolorach ziemi

Projekt wnętrz ma oryginalne rozwiązanie - zestawienie ze sobą w części dziennej optycznie ciężkich elementów, z tymi lekkimi. Dzięki temu zabiegowi aranżacja wnętrza domu ma charakter i szyk. Obudowa kominka wykonana z łupku sprawia wrażenie bardzo masywnej, nabiera jednak wyjątkowego uroku kontrastując z opalizującym stiukiem. Joanna Łyczek, Aneta Kosiba oraz Aleksandra Chmielewska - projektantki wnętrza domu, celem nadania lekkości całej przestrzeni zdecydowały się na jedwabną okładzinę ścienną. Wyjątkowy nastrój aranżacji wnętrza domu został zbudowany dzięki przeplataniu się odcieni modnej szarości z neutralnym beżem i brązem. Spokojna mozaika kolorów nadała subtelnemu wnętrzu bardzo elegancki charakter. Dopełnieniem całości jest podłoga z efektownego orzecha amerykańskiego. Ten sam materiał został wykorzystany także w meblach. Takie rozwiązanie sprawiło, że efektowny rysunek drewna stanowi klamrę zamykającą spójne wnętrza domu.

Przepis na aranżacyjny sukces w kolorach ziemi

Salon zaprojektowano jako wnętrze otwarte na przestrzeń kuchenną. Granicę pomiędzy tymi strefami wyznaczają jedynie lekkie, przesuwne szklane drzwi z wytrawionym wzorem. Taki pomysł na zaznaczenie granic poszczególnych stref jest nie tylko funkcjonalny, ale i niezwykle dekoracyjny. Aranżacja łazienki na piętrze zachwyca kolorystyką i formą. Pokój kąpielowy został podzielony na dwie strefy – jedna to kubik utrzymany w odcieniach szarości, gdzie znajduje się prysznic. Zarówno ściany jak i podłoga w tej części zostały wyłożone dużymi płytami gresowymi w kolorze szarym. Konsekwencja kolorystyczna sprawia, że wnętrze jest niezwykle spójne. Część druga natomiast została wyraźnie oddzielona na linii podłogi. Podłoga oraz fragment ściany za wanną wyłożony jest drewnem tekowym, który znajduje idealne zastosowanie we wnętrzach łazienek. Wanna, umywalna i sanitariaty zachwycają obłymi formami, które dodatkowo łagodzą kąty proste we wnętrzu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany