MAŁE KUCHNIE ZDJĘCIA - jak dobrze urządzić małą kuchnię w bloku?

2013-05-22 12:13

Małe kuchnie mogą stanowić wyzwanie dla projektanta. Zobacz zdjęcia ciekawych aranżacji małej kuchni - uwzględniających jej funkcjonalność i użyteczność. Przedstawiamy ciekawe galerie ze zdjęciami małych kuchni [ZDJĘCIA, POMYSŁY, INSPIRACJE].

Urządzając małą kuchnię, musimy ją dobrze rozplanować i zaprojektować. Jeśli nie decydujemy się na pomoc projektanta wnętrz, możemy spróbować zrobić własny projekt kuchni. Uwzględnijmy w nim zarówno nasze upodobania kolorystyczne, jak i funkcjonalność wnętrza. Zobacz zdjęcia małych kuchni, które mogą być dla Ciebie inspiracją podczas urządzania własnej kuchni.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Mała kuchnia w bloku: jakie meble?

Zastanówmy się, jakie chcemy mieć meble w małej kuchni. Czy będziemy potrzebować pojemnych dolnych i górnych szafek? A może wystarczą nam tylko dolne i jedna niewielka górna? Możemy też całkowicie zrezygnować z górnych szafek, mała kuchnia zyska wówczas na przestrzenności. Zarezerwuj jeszcze w planie małej kuchni miejsce na lodówkę i kuchnię – połączoną z piekarnikiem lub oddzielną płytę grzewczą. W takiej kuchni warto zainstalować wygodną w użytkowaniu, a do tego bardzo efektowną płytę gazową bez płomieni, w której spalanie odbywa się pod szkłem.

Pamiętaj, aby w planie małej kuchni umieścić także zlew. Jeśli lubisz jadać posiłki przy kuchennym stole, wygospodaruj na niego miejsce w planie. Stół do kuchni nie musi być duży. W małej kuchni można się zdecydować na niewielki a nawet składany stół z krzesłami, albo wysoki barek łączący kuchnię z salonem.

Pamiętajmy, aby nie przesadzić w małej kuchni z ilością mebli i sprzętów, bo zagracone wnętrze będzie wyglądało na jeszcze mniejsze.

Sprawdź: Pomysły na MAŁĄ KUCHNIĘ: ciekawe rozwiązania z prawdziwych wnętrz GALERIA ZDJĘĆ>>

Mała kuchnia w bloku: kolory

Kolory w małej kuchni są bardzo ważne. Jeśli zdecydujemy się na jasną kolorystykę kuchni, wnętrze ulegnie optycznemu powiększeniu, a mała kuchnia wyda się większa niż w rzeczywistości. Możemy w małej kuchni pokusić się o ciekawe wzory lub fototapety – na przykład za szkłem, nad kuchennym blatem. Mała kuchnia z takim motywem nabierze głębi.

W doborze kolorów w małej kuchni weźmy także pod uwagę, czy jest ona zamknięta, czy może otwarta na salon bądź przedpokój? Otwarte wnętrza powinny mieć w miarę spójną kolorystykę i styl, aby nie stwarzały wrażenia przypadkowości.

Polecamy: Mała kuchnia z pojemną zabudową. 10 pomysłów na aranżacje małej kuchni>>

Mała kuchnia ZDJĘCIA, INSPIRACJE, POMYSŁY

Pokazujemy zdjęcia prawdziwych małych kuchni - zarówno tych zaprojektowanych przez doświadcoznych architektów wnętrz, jak i tych urządzonych przez samych właścicieli. Zainspiruj się!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021