Pomysły na MAŁĄ KUCHNIĘ: ciekawe rozwiązania z prawdziwych wnętrz [GALERIE ZDJĘĆ]

2013-09-22 11:06

Pomysłów na małą kuchnię może być naprawdę dużo. Warto sięgnąć po sprawdzone patenty i triki dekoratorskie, by stała się bardziej funkcjonalna i optycznie większa. Podsuwamy pomysły na małą kuchnię i podpowiadamy, z jakich rozwiązań warto skorzystać. Zobacz nasze zdjęcia i aranżacje.

Spis treści

  1. Pomysły na zamkniętą małą kuchnię
  2. Pomysł na małą kuchnię: jakie kolory do małej kuchni
  3. Pomysł na małą kuchnię - galeria inspiracji

Jeśli w twojej małej kuchni trudno się poruszać, podejmij męska decyzję i otwórz ją na pokój. Od razu poczujesz komfort tego rozwiązania. To prawda, trzeba zburzyć ściankę działową, ale zyskujesz o wiele więcej przestrzeni, doświetlasz małą kuchnię światłem z sąsiadującego z nią pokoju i możesz na granicy obu stref postawić dodatkowy ciąg szafek. W zamkniętej małej kuchni nie zmieściłyby się. Inny pomysł na małą kuchnię to ustawienie zamiast szafek stołu jadalnianego. W kawalerce wykorzystasz go do jedzenia, do prac kuchennych i do pracy przy komputerze. W takiej otwartej małej kuchni znika poczucie zbyt ciasnej przestrzeni, a przygotowując w niej posiłki, jesteś razem z pozostałymi domownikami.

Polecamy: Mała kuchnia w stylu skandynawskim. Kuchnia z salonem w barwach natury>>

Pomysły na zamkniętą małą kuchnię

Pomysłu na małą kuchnię dobrze jest szukać dopiero po tym, jak dokładnie zmierzysz pomieszczenie. Pamiętaj, że przed szafkami trzeba zostawić około 1,2 m wolnej przestrzeni. Wtedy będziesz mogła swobodnie schylać się do szafek oraz do piekarnika. Jeśli więc twoja mała kuchnia jest długa i ma szerokość około 2 m, zmieścisz w niej tylko jeden ciąg szafek wzdłuż dłuższej ściany i krótki prostopadle do niego (najczęściej pod oknem na wprost drzwi). Żeby zmieścić dwa równoległe ciągi, szerokość małej kuchni nie powinna być mniejsza niż 2,4 m. W takiej przestrzeni typowy stół do kuchni się nie zmieści, ale od czego są pomysły! Zwykły stół zastąpisz składanym albo blatem wysuwanym jak szuflada z szafek.

Sprawdź: MAŁA KUCHNIA w kolorze niebieskim: udany projekt kuchni do małego mieszkania>>

Pomysł na małą kuchnię: jakie kolory do małej kuchni

Do zamkniętej małej kuchni dobre są jasne barwy, bo ją optycznie powiększają. Nie musisz jednak zupełnie rezygnować z koloru. Warto ożywić małą kuchnię mocniejszą barwą, np. na ścianie nad blatem roboczym, albo kolorowymi detalami. Gdy jest ona otwarta na pokój, mamy dla ciebie dwa pomysły na małą kuchnię. Pierwszy – możesz ją scalić kompozycyjnie z resztą pomieszczenia, drugie rozwiązanie – możesz też „odciąć” aranżacyjnie małą kuchnię od strefy salonu. Co to znaczy? Na przykład salon urządzasz w beżach i jasnych brązach albo w szarościach, małą kuchnię tylko w bieli. Pamiętaj, że to salon jest ważniejszy w całej kompozycji, mała kuchnia powinna mieć trochę spokojniejsze barwy.

Zobacz niezwykłą metamorfozę: Wąska kuchnia w bloku: metamorfoza małej kuchni krok po kroku>>

Pomysł na małą kuchnię - galeria inspiracji

Przedstwiamy zdjęcia pięknych i funkcjonalnych kuchni - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Obejrzyj nasze inspiracje i sprawdź, które pomysły sprawdzą się u Ciebie.

Nasi Partnerzy polecają