Styl grandmillenial będzie królował tej wiosny. Nie tylko na wielkanocnym stole

2023-02-06 11:10

Do tej pory na wielkanocnych stołach królował nowoczesny minimalizm, powściągliwy styl skandynawski czy sielankowy styl rustykalny. W tym roku warto zadbać o miły i przytulny klimat, a przy okazji nadać aranżacji wielkanocnej odrobinę koloru i pozytywnej energii. Doskonale w tej funkcji spełni się grandmillenial, czyli tzw. "babciny szyk".

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Co to jest styl grandmillenial?

Estetyka grandmillenial stoi w opozycji do monochromatycznych, minimalistycznych i "pustych" wnętrz, które spopularyzował styl nowoczesny czy industrialny. Grandmillenial odwołuje się do przeszłości, czerpie inspiracje z neowiktoriańskich wiejskich posiadłości i przytulnych babcinych mieszkań, w którym nie brakuje ciepła, przytulności i miłej dla oka kolorystyki. 

Grandmillenial uwielbia koronki, falbany, frędzle i łączenie klasycznych form z nowoczesnością. Ogromną rolę we wnętrzach grandmillenial odgrywają dodatki - haftowane serwety, lampy z ozdobnymi abażurami, tapety w kwiaty lub orientalne motywy, pokrowce na fotele i sofy - najlepiej, by wpisywały się w styl i kolorystykę tapet i poduszek! 

Wnętrza urządzone w stylu grandmillenial pełne są kolorowych figurek porcelanowych, wazonów z kwiatami (niekoniecznie żywymi), talerzy na ścianach, ramek ze zdjęciami i oryginalnych rysunków czy grafik. 

"Babcine wnętrza" w stylu grandmillenial są antidotum na nudę oraz wszechobecną biel współczesnych aranżacji. Oferują sentymentalny powrót do przeszłości, a jednocześnie nie rezygnują całkowicie z nowoczesnych rozwiązań - po prostu tłumaczą je na swój sposób i "ubierają" w przytulny, klimatyczny sweter. Oczywiście ręcznie robiony!

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Wielkanocny stół w stylu grandmillenial

Stół wielkanocny w stylu grandmillenial kipi kolorami i nie znosi nudy. Możesz więc bez obaw mieszać kolory i faktury, tworząc efektowną i naładowaną pozytywną energią mozaikę barwną. 

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Jest taka rzecz, której nie może zabraknąć we wnętrzach inspirowanych estetyką grandmillenial. To różnego rodzaju dziergane elementy - serwety, obrusy, nawet poszewki na poduszki! Szydełkowanie jest w modzie, a dzięki wykorzystaniu mocniejszych kolorów (np. neonowych odcieni) możesz wprowadzić nutę nowoczesności do swoich grandmillenialsowych wnętrz. 

Podobnie jest ze stołem wielkanocnym. Dziergane lub haftowane elementy nie muszą zdobić tylko i wyłącznie koszyczków. Piękne tekstylia z haftem także na wielkanocnym stole będą prezentować się znakomicie!

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Aranżując świąteczny stół w stylu grandmillenial nie zapomnij o zastawie stołowej. Klimatyczna porcelana nawiązująca do oryginalnych chińskich wyrobów w biało-niebieskim kolorze, lub ta bardziej nowoczesna o intrygujących kształtach, ale utrzymana w stylistyce retro, a także eleganckie złote sztućce oraz urocze podstawki na jajka - to tylko kilka pomysłów, jak możesz wprowadzić "babciny szyk" na swój wielkanocny stół.

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Czym byłby styl grandmillenial bez dodatków?! Podkreśl wyjątkową okazję, jaką jest wielkanocne świętowanie pięknymi figurkami, np. pisanek czy zajączków. Nie zapomnij również o porcelanowych wazonach i stylowych świecznikach ze szkła lub metalu, które dopełnią stylizację.

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Grandmillenial to bardzo kwiecisty styl, dlatego na wielkanocnym stole nie może zabraknąć kolorowych pąków i ozdobnych gałązek z baziami. Jeśli nie masz możliwości dekoracji stołu żywymi kwiatami - wykorzystaj te sztuczne: im bardziej kolorowe i oryginalnie wyglądające, tym lepiej!

grandmillenial
Autor: westwingnow.pl

Styl grandmillenial doskonale sprawdza się na wielkanocnym stole. Z jednej strony jest oryginalny, radosny, kipi obfitością i pozytywną energią. Z drugiej strony oferuje celebrację w miłej i przytulnej atmosferze. Nie jest przy tym pretensjonalny - wręcz przeciwnie: emanuje ciepłem i swobodą.