Fioletowa kuchnia: 10 inspiracji na kolor fioletowy w aranżacji kuchni

2015-05-19 13:47 Anna Rychlewicz

Fioletowa kuchnia brzmi dość ekscentrycznie. Choć prym w naszych wnętrzach wiodą białe kuchnie i ich pochodne, coraz częściej decydujemy się na odważniejsze kolory w kuchni. Prezentujemy 10 inspiracji na kolor fioletowy w aranżacji kuchni! Dacie się zainspirować?

Fioletowa kuchnia ma swój urok. Może zachwycać mocnym kolorem i wyrazistym charakterem, ale równie dobrze może urzekać subtelną odsłoną koloru liliowego. Wszystko zależy od naszych upodobań i od tego, jaki efekt w kuchennym wnętrzu zamierzamy otrzymać. Prezentujemy inspiracje na mocne kolory w kuchni.

Kuchnia inspiracje, czyli fioletowe wariacje

Fioletowa kuchnia przywodzi nam na myśl wnętrze skąpane we wszystkich odcieniach koloru fioletowego. W rzeczywistości może to być przestrzeń, która będzie pobudzać nas do działania nasyconą barwą, lub też działać kojąco na nasze emocje za pomocą delikatnego wrzosu. Taki projekt kuchni z kolorem fioletowym może prezentować się niezwykle efektownie. Decydując się na dość intensywny kolor w kuchni, warto pamiętać o jednym! Dobierzmy do niego elementy wyposażenia w kolorach, które nieco zneutralizują kolorystyczny szok. Do pastelowych odcieni fioletowego, dobierzmy beżowe dodatki kuchenne, które idealnie wkomponują się w całość, jednocześnie nadając troszkę „ugładzenia" aranżacji kuchni. W przypadku nasyconych i neonowych odcieni fioletowego, zrównoważmy aranżację ciemnymi, zdecydowanymi kolorami dodatków. Fioletowe fronty szafek kuchennych zestawmy np. z ciemnobrązową zabudową. Ścianę nad blatem kuchennym, który zdobi efektowny lacobel w kolorze fioletowym, zestawmy z elegancką czernią, czy uspokajającym całość kolorem beżowym. Decydując się na liliowy odcień kuchennej zabudowy, podkreślimy jej naturalny urok prezentując ją na tle białej ściany.