Bateria na wyspę kuchenną. Jaką armaturę wybrać?

2017-05-25 17:11
Ferro. Zlewozmywak półtorakomorowy Ozzy i bateria Freya w harmonizującym wykończeniu grafitowym
Autor: materiały prasowe Ferro Ferro. Zlewozmywak półtorakomorowy Ozzy i bateria Freya w harmonizującym wykończeniu grafitowym

Wysoka, wygodna w użyciu, często z wyciąganą wylewką i dekoracyjna – taka powinna być bateria na kuchennej wyspie lub półwyspie. W parze z dobranym zlewozmywakiem tworzy funkcjonalną i estetyczną strefę zmywania. Na zdjęciach prezentujemy kilka takich rozwiązań w różnych stylach aranżacji. Na zdjęciach prezentujemy kilka takich rozwiązań w różnych stylach aranżacji.

Nowocześnie z nutą retro

Jest nowocześnie, a jednak stylowo. Za sprawą kilku przemyślanych zabiegów aranżacyjnych w wyremontowanym mieszkaniu po babci zrobiło się elegancko i przytulnie. W kuchni otwartej na salon pozostawiono podłogę z surowych, przecieranych desek oraz piękny drewniany blat na wyspie. Cegła pomalowana na biało harmonijnie komponuje się z innymi odcieniami bieli i pastelowych kolorów, które dominują we wnętrzu. Rozmaite kuchenne akcesoria na odświeżonych, prostych półkach i nowoczesne elementy wyposażenia, w tym bateria i zlewozmywak tworzą oryginalny styl z nutą retro.

Ferro. Bateria kuchenna Savona
Autor: materiały prasowe Ferro Wąż natrysku opleciony przez chromowaną imitację sprężyny służy za stelaż dla wylewki, a jednocześnie podkreśla wysmukły kształt baterii Savona.

Na wyspie zamontowano granitowy półtorakomorowy zlewozmywak Mezzo i baterię z wyciąganym natryskiem Savona. Wąż natrysku opleciony przez chromowaną imitację sprężyny jest stelażem dla wylewki i jednocześnie podkreśla wysmukły kształt baterii. Wysoka, obrotowa wylewka oraz praktyczny, wyciągany natrysk o 2 strumieniach zapewniają optymalną pracę, bez narażenia na uszkodzenie zmywanych naczyń. Błyszczący chrom baterii i matowa biel zlewozmywaka tworzą ładne zestawienie. Nie musimy obawiać się o ewentualne usuwanie plam - granitowe zlewy są odporne na zabrudzenia i wysoką temperaturę. Ponadto ich najważniejsze cechy to trwałość i wytrzymałość na uderzenia, dlatego stanowią idealną propozycję dla wymagających użytkowników ceniących jakość i nienaganną estetykę.

W industrialnym klimacie

Aranżacja wnętrza nawiązuje do loftowych stylizacji. Duże okna z wieloma podziałami w udany sposób imitują montowane niegdyś w starych fabrykach. Farba tablicowa na ścianie,  lampa w oprawie przypominającej przemysłową, ściana z cegły, drewniana podłoga i kolorystyka w szarościach i czerniach przełamana akcentem czerwieni tworzą spójną kompozycję kuchni w industrialnym klimacie.

Ferro. Zlewozmywak Ozzy i bateria Freya
Autor: materiały prasowe Ferro Wpuszczany zlewozmywak Ozzy (w aranżacji w wersji jednokomorowej z ociekaczem, obok w wersji półtorakomorowej) i bateria z obrotową wylewką Freya, zharmonizowana kolorystycznie z linią zlewozmywaków granitowych.

Na obszernej wyspie zamontowano płytę kuchenną, a obok niej, w strefie zmywania, praktyczny granitowy komplet – wpuszczany zlewozmywak półtorakomorowy Ozzy z ociekaczem i baterię z obrotową wylewką Freya. Bateria wyposażona jest w wyciągany natrysk, regulator ceramiczny oraz automatyczny przełącznik natrysk/strumień. Dekoracyjna powierzchnia, przypominająca strukturę granitu i efektowna, subtelnie zaokrąglona forma baterii świetnie pasują do granitowego zlewozmywaka w kolorze grafitowym oraz loftowej aranżacji kuchni.

Ferro. Bateria kuchenna z natryskiem Modena.
Autor: materiały prasowe Ferro Modena, bateria z obrotową wylewką i wyciąganą rączką natrysku.

Stal i chrom dobrze wyglądają też w towarzystwie lśniących kompozytowych blatów, poliestrowych okładzin ściennych czy podłogi z kamienia. Na zdjęciu ciekawa propozycja umiejscowienia baterii i zlewozmywaka na wyspie, która jest równocześnie otwartą szafką. Modena, bateria z obrotową wylewką i wyciąganą rączką natrysku posiada ergonomiczny kształt i dobre proporcje, które zapewniają swobodę i komfort użytkowania. Za pomocą przycisku znajdującego się na wylewce z łatwością można zmienić rodzaj strumienia. Rozproszony sprawdzi się na przykład podczas konieczności dokładnego umycia warzyw. Pokryta ładną chromowaną powłoką, o atrakcyjnym designie stanowi interesujące dopełnienie eleganckiej instalacji w nowoczesnej odsłonie.

Klasycznie i elegancko

Dla zwolenników zawsze aktualnej klasyki znaleźliśmy przykłady armatury funkcjonalnej, dobrze zaprojektowanej i gustownej. Baterie Algeo i Dijon są wysokie, mają obrotowe wylewki i poręczne uchwyty, które pozwalają na szybkie ustawienie żądanego strumienia i temperatury wody. Wyposażone w regulatory ceramiczne i pokryte błyszczącą chromowaną powłoką są doskonałe do kuchni urządzonej w dowolnym stylu.

Ferro. Bateria Algeo i zlewozmywak Ozzy
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria kuchenna Algeo z obrotową wylewką i zlewozmywak granitowy Ozzy.

Na zdjęciach występują w towarzystwie granitowych zlewozmywaków Ozzy i Kizz. Głębokie komory zlewozmywaków oraz wysokie wylewki baterii chronią myte naczynia, jak również samą armaturę, przed uszkodzeniem. Trzeba przyznać, że w takim tandemie bateria i zlewozmywak prezentują się nad wyraz efektownie.

Ferro. Zlewozmywak Kizz i bateria Dijon
Autor: materiały prasowe Ferro Zlewozmywak granitowy Kizz i wysoka bateria Dijon.

W artykule wykorzystano zdjęcia baterii i zlewozmywaków marki Ferro.

.. Funkcjonalne baterie kuchenne i łazienkowe. Czytaj i oglądaj więcej

 Materiały prasowe AFIR Biuro PR firmy FERRO