Kuchnia otwarta z czarną farbą tablicową: pomysł na modny wystrój. Wielofunkcyjna przestrzeń domu

2016-08-01 10:45 Anna Szeweluk

Kuchnia otwarta na salon została zaprojektowana z myślą o rodzinie z małymi dziećmi. Aranżację wyróżnia ściana pomalowana na czarno farbą tablicową. Projektanci znależli złoty środek pomiędzy bezpieczną przestrzenią dla dzieci, a marzeniem mamy o dużej i wygodnej kuchni z wyspą. Zobacz efekty projektu rodzinnego domu autorstwa pracowni modelina!

„Jesteśmy rodziną z małymi dziećmi, które za chwilę idą do szkoły.” Ta myśl była punktem wyjścia do zaprojektowania wielofunkcyjnej przestrzeni domu, która pozwoli pogodzić wiele różnych obowiązków - szkolnych i domowych. Inwestorowi zależało na stworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni. Prezentujemy projekt kuchni otwartej na salon z czarną ścianą pomalowaną farbą tablicową.

Architekci z pracowni modelina w ścisłej współpracy z inwestorem pomogli stworzyć wymarzone wnętrze przyjazne do zabawy i pracy. „Potrzebowaliśmy tak zorganizować przestrzeń, aby dzieci mogły się swobodnie bawić, schować swoje zabawki, podczas gdy ja będę miała swoją wymarzoną białą kuchnię z wyspą i duży dębowy stół.”

Zobacz też: Aranżacja nowoczesnego salonu z kuchnią >>>

Kuchnia otwarta na salon: przestrzeń na miarę potrzeb

We wnętrzu zaprojektowana została kuchnia otwarta na salon. Kuchnię wyróżnia duża biała wyspa, białe meble oraz drewno na ścianach i czarna farba tablicowa. Duży dębowy stół z różnymi modelami stylowych krzeseł to doskonałe miejsce do codziennej pracy, a także miejsce spotkań ze znajomymi. Wygodne sofy są idealnym miejscem do odpoczynku. „Przestrzeń kuchni jest otwarta, wygodna i doskonale zorganizowana pod nasze potrzeby.” Inwestorowi zależało również, aby goście czuli się jak u siebie w domu. Układ kuchni otwartej na salon doskonale sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi oraz imprez rodzinnych. Jest dużo miejsca do siedzenia zarówno przy stole, jak i na sofie.

Autor projektu: www.modelina-architekci.com