BIAŁA KUCHNIA na wysoki połysk: 13 modnych projektów kuchni

2018-03-16 11:22

Biała kuchnia na wysoki połysk to rozwiązanie bardzo modne. Nowoczesna, minimalistyczna kuchnia i sterylna biel szafek sprawia, że pomieszczenie wygląda niezwykle designersko. Białe szafki, biały blat i biała podłoga, a do tego kolorowe dodatki, które wyostrzą charakter wnętrza - świetny wybór! Inspirujące projekty białej kuchni z połyskiem znajdziesz w galerii ZDJĘĆ.

Spis treści

  1. Biała kuchnia na wysoki połysk: projekt pomieszczenia
  2. Biała kuchnia: nowoczesne aranżacje na wysoki połysk
  3. Biała kuchnia z połyskiem: czym się wyróżnia?
  4. Pomysły na białą kuchnię - GALERIE ZDJĘĆ

Biała kuchnia na wysoki połysk – połączenie szyku i stylu w aranżacji kuchni. Biała kuchnia z połyskiem jest jednym z najmodniejszych rozwiązań w ostatnich sezonach. To świetny pomysł w przypadku małych kuchni, ale i dużych, nowoczesnych, przestronnych. Dominująca biel doskonale sprawdza się w zestawieniu z drewnem, szkłem i metalem.

Biała kuchnia na wysoki połysk: projekt pomieszczenia

Biała kuchnia podoba się niemalże każdemu, a wersja mebli z połyskiem ma najwięcej zwolenników. Taki projekt kuchni jest uniwersalny i praktyczny, a przede wszystkim ponadczasowy i na pewno długo nie wyjdzie z mody. Białe meble kuchenne doskonale sprawdzają się zarówno w dużej, jak i w małej kuchni, którą rozjaśniają i dodatkowo optycznie powiększają. Można zaprojektować ją w dowolnym stylu - od tradycyjnego, klasycznego, retro, aż po najbardziej wyszukany i nowoczesny.

Białe fronty są na tyle neutralne, że bez trudu można dopasować je do innych elementów wykończeniowych i kolorów ścian. Białe szafki doskonale współgrają też z prawie każdym blatem, np. ciekawie wyglądają w zestawieniu z blatem drewnianym i kamiennym, zapewniając ciekawy efekt wizualny.

Biała kuchnia: nowoczesne aranżacje na wysoki połysk

Meble kuchenne wykonane z frontami lakierowanymi na wysoki połysk w kolorze białym są najbardziej poszukiwaną inspiracją. Powierzchnie mebli w białej kuchni są gładkie i jednolite. Tworzą całość nawet ze sprzętem AGD, który jest często umieszczany w wysokiej zabudowie, schowanej we wnęce płyty.

Biała kuchnia z połyskiem: czym się wyróżnia?

Biała kuchnia wygląda lekko, przestronnie i świeżo. Biały kolor pasuje do kuchni nowoczesnych, urządzonych w minimalistycznym stylu. Projekty kuchni w bieli wyglądają schludnie i czysto, poza tym biała zabudowa kuchenna sprawia, że mała kuchnia wydaje się bardziej przestronna.

W białej kuchni nie zapomnijmy o dodatkach. Choć jest skąpana w bieli, nie musi być zimna i sterylna. Za pomocą kolorowych dodatków: naczyń, mis, kwiatów, urozmaicimy wnętrze i sprawimy, że będzie wyglądało przytulnie. Warto pamiętać, że właściwie wszystkie barwy świetnie prezentują się na białym tle. Jeśli lubimy minimalizm, ograniczmy liczbę kolorów w dodatkach do 2-3 barw, najlepiej chłodnych. Z kolei miłośnicy nowoczesności spod znaku pop-artu mogą się postarać o więcej wyrazistych akcentów barwnych. W tym sezonie do łask wracają kolory podstawowe, czyli czerwień, żółcień i błękit.

Pomysły na białą kuchnię - GALERIE ZDJĘĆ

Jesteś fanem koloru białego w kuchni? Świetnie się składa, ponieważ mamy mnóstwo inspirujących zdjęć takich projektów. Biała kuchnia na wysoki połysk to rozwiązanie dla miłośników nowoczesnej elegancji. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać też biel w wersji matowej, przytulniejszej i bardziej klasycznej.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio