Kolory ścian: KOLOR BIAŁY - dlaczego białe wnętrza są ładne

2013-05-27 16:57 Redakcja

Dużą popularnością w aranżacji wnętrz cieszy się kolor biały. Białe wnętrza są nie tylko modne, ale też - wbrew pozorom - biały kolor ścian jest bardzo praktyczny. Galeria zdjęć: białe wnętrza stylowe i nowoczesne - ZOBACZ ARANŻACJE.

Białe wnętrza są ciągle na topie. Białe kolory ścian są nie tylko efektowne, ale i praktyczne. Żadnej zabrudzonej ściany nie da się tak łatwo podmalować jak białej.

Kolory ścian: białe wnętrza

Biały kolor ścian ma też tę zaletę, że optycznie powiększa przestrzeń, rozjaśnia wnętrza i wywołuje wrażenie czystości. W nowoczesnych wnętrzach w tym kolorze są nie tylko ściany, ale także mamy białe podłogi, a często nawet całe wyposażenie pokoju. Jeśli komuś biały kolor ściany wydaje się zbyt zimny i laboratoryjny, może ocieplić go inną barwą, tworząc pastelowe odcienie. Wtedy białe wnętrza nie będą laboratoryjne i zimne. Białe ściany są uniwersalne. Aranżaując wnętrza łatwo dopasować do nich inne kolory, np. mebli i dodatków. Białe ściany są też doskonałym tłem dla dekoracyjnych przedmiotów.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021