Kuchnia dobrze urządzona: 10 świetnych aranżacji. GALERIA

2013-10-21 23:17

Kuchnia dobrze urządzona to przedsięwzięcie na lata. W takiej wygodnie się pracuje i chce się przebywać. Zanim więc podejmiesz decyzję, jak twoja kuchnia ma wyglądać, zobacz nasze pomysły na komfortowe i efektowne aranżacje. Kuchnia dobrze urządzona: 10 INSPIRACJI.

Spis treści

  1. Sprzęty i zabudowa: kuchnia urządzanie
  2. Kuchnia dobrze urządzona: światło i detale

W kuchni dobrze urządzonej wszystko jest na swoim miejscu. Nie musisz szukać potrzebnych właśnie przyborów, naczyń, przypraw, produktów. Posegregowane w szufladach i szafkach są zawsze pod ręką. Kuchnia funkcjonalna to taka, w której nie potykasz się o meble, nie zawadzasz o kanty, nie musisz pokonywać dużych odległości, np. od zlewu do kuchenki. Ale o kuchni dobrze urządzonej decyduje także wybór rodzaju zabudowy, tworzyw na podłogę i ściany. Bo jeśli nie masz czasu na ciągłe i pieczołowite sprzątanie, powinny być takie, żeby ci to ułatwić. Prosty przykład – stalowy blat wymaga stałego wycierania do sucha, gdyż na zachlapanym wodą pozostają brzydkie ślady z osadu kamienia. Jeśli więc jesteś zapracowana, lepiej wybierz blat laminowany, z konglomeratu, kompozytu lub kamienny. Zachlapania nie są na nich tak widoczne i szybko się je ściera. Gładkie fronty pokryte laminatem lub fornirem łatwiej utrzymać w czystości niż te z litego drewna, na dodatek z ramiakami. Podobnie jest z podłogą. Pomyśl o tym, planując kuchnię dobrze urządzoną.

Sprzęty i zabudowa: kuchnia urządzanie

Wybór miejsca i rozplanowanie stref w kuchni, świadczy o tym, czy jest dobrze urządzona. Gdy za oknem masz ładny widok, warto się zastanowić nad umieszczeniem zlewu właśnie przed oknem. O wiele milej się wtedy zmywa. Bateria będzie przeszkadzać w jego otwieraniu? W sklepach kupisz armaturę specjalnie zaprojektowaną do takich sytuacji. Można ją „złożyć”, gdy chcesz otworzyć okno. Montując w zabudowie piekarnik na wysokości twojej klatki piersiowej, nie będziesz się schylać, sięgając do upieczonych potraw. A gdy jesteś niska, możesz nieco obniżyć blat dzięki regulowanym nóżkom szafek. Jeśli masz sporą rodzinę, dla której codziennie gotujesz, zadanie ułatwi ci kuchenka z dodatkowymi polami grzejnymi i pojemniejsza od standardowej lodówka. W sporej kuchni - dobrze urządzonej - warto też mieć wysokie krzesło, na którym siedząc, wygodnie się pracuje przy blacie. To ulga dla zmęczonego kręgosłupa i nóg.

Kuchnia dobrze urządzona: światło i detale

W kuchni dobrze urządzonej znaczenie ma też odpowiednie światło – zadaniowe jasne nad blatem i stołem, a prócz niego delikatne nastrojowe. To ostatnie warto zamontować w witrynach lub pod półkami, bo tworzy naprawdę przytulny klimat. Przyda się zwłaszcza wtedy, kiedy w kuchni jest aneks jadalniany. W doborze kolorów do wnętrza kieruj się nie tyle modą, ile własnymi upodobaniami. Bo nie będziesz czuć się dobrzew modnej czarnej kuchni, gdy nie lubisz tego koloru.

System szuflad Axis Pro
system szuflad Axis Pro

Autor: materiały prasowe GTV

Uniwersalny system nowoczesnych szuflad Axis Pro z łatwością dostosujemy do każdego typu pomieszczeń. Szuflady cechuje nie tylko modny design, ale również duża wytrzymałość - udźwig wynosi aż 40 kg. Axis Pro doskonale sprawdzi się w pojemnych zabudowach typu cargo, a prosta regulacja frontu w dwóch płaszczyznach (pionowej i poziomej) podniesie komfort pracy.

Akcja specjalna: Wygodny dom
Modny uchwyt, tu złocisty Lind polskiej firmy GTV, nawet najprostszą szufladę zamieni w ozdobę zabudowy kuchennej.

Autor: GTV, materiały prasowe

Modny uchwyt, tu złocisty Lind polskiej firmy GTV, nawet najprostszą szufladę zamieni w ozdobę zabudowy kuchennej.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Jak wyposażyć garderobę? Jak oświetlić salon? I na jakie ważne detale w mieszkaniu koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Praktyczne rekomendacje zebraliśmy w naszej akcji specjalnej!

Nasi Partnerzy polecają