Płytki do kuchni na ścianę oraz 30 innych pomysłów na ścianę w kuchni [ARANŻACJE]

2017-05-08 9:56 Monika Czerwińska - Konarska

Płytki do kuchni na ścianę to tylko jeden z pomysłów na aranżację tego pomieszczenia. Ściana w kuchni może być wykończona na różne sposoby. Pokazujemy, jak wykończyć ścianę w kuchni - modnie i nowocześnie. Płytki na ścianę, cegła do kuchni, szkło nad blatem - sprawdź, co jeszcze proponujemy. 30 pomysłów na ścianę w kuchni - ZDJĘCIA.

Planując, co położymy na ścianie w kuchni, na przykład nad blatem, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jaki efekt chcemy uzyskać? Czy ściana w kuchni ma być neutralna czy kontrastowa? I  jak dużo czasu spędzamy w kuchni? Określenie naszych potrzeb ułatwi nam wybór. Zupełnie innym kryterium jest łatwość utrzymania ściany w czystości. Płytki na ścianę do kuchni to tradycyjny sposób wykończenia, który sprawdza się prawie zawsze. Co jeszcze mamy do wyboru? Zobacz nasze propzycje.

Polecamy też: Nowoczesne blaty kuchenne: jak dobrać kolor blatu do kuchni, kiedy postawić na blat biały lub szary>>

Ściana w kuchni nad blatem - płytki, szkło, kamień

W nowoczesnych, białych kuchniach znakomitym rozwiązaniem na ścianie nad blatem jest szkło. Jeśli pozostanie w kolorze naturalnym lub polakierujemy je biało ściana będzie neutralna i nie będzie sprawiała kłopotu z utrzymaniem czystości. Możemy również szkło polakierować na dowolny kolor (kolor blatu lub inny kontrastowy) albo umieścić pod nim ciekawą fotografię lub tapetę. Jest to pomysł do białej kuchni zarówno nowoczesny, jak i praktyczny.

Innym rozwiązaniem są nowoczesne płytki. Wielkoformatowe płytki do kuchni na ścianę wypełniają całą przestrzeń pomiędzy szafkami. Sprawdzonym sposobem na ścianę nad blatem w białej kuchni jest okładzina z tego samego materiału, z którego zrobiony jest blat, czyli kamień naturalny, konglomerat lub drewno. Można również łączyć okładziny, na przykład szkło ze stalą nierdzewną lub kamieniem.

Sprawdź: 10 inspiracji na blaty kuchenne. Jaki blat do kuchni wybrać?>>

Ściana w kuchni: cegła ociepli wnętrze

Wyjątkowo efektownym pomysłem na ścianę w kuchni nad blatem jest cegła. Musimy tylko pamiętać by zaimpregnować ją odpowiednim preparatem ochronnym, który zabezpieczy ją przed zachlapaniem i zabrudzeniem.

W nowoczesnych białych kuchniach na ścianach nad blatem stosuje się również farbę zmywalną lub tapetę – są to rozwiązania dekoracyjne, mało jednak zabezpieczające ściany przed nieuniknionymi zabrudzeniami.

W białych kuchniach rustykalnych zawsze sprawdzą się płytki o nierównych brzegach i w małych formatach, umieszczone na całej ścianie pomiędzy szafkami lub tylko w formie wąskiego paska nad blatem.

Sprawdź: Podłoga w kuchni: wybieramy płytki kuchenne na lata. 10 ZDJĘĆ ładnych aranżacji>>

Ściana w kuchni - piękne aranżacje

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021