Słoneczne drewno w nowoczesnej kuchni: egzotyka i klasyki dizajnu w kuchni z jadalnią

2016-01-26 14:07

Nowoczesna kuchnia z drewnianymi frontami zabudowy wygląda stylowo. Czarny kolor ciężkich blatów podkreśla egzotyczne wybarwienie drewna i ładnie nawiązuje do ciekawej jadalni znajdującej się tuż obok.

Ciepły kolor drewna amazakoue w nowoczesnej kuchni podkreśla jej niezwykłą aranżację. Drewniane fronty mebli nie wyglądają jednak ciężko, a pionowe usłojenie zabudowy kuchennej dodało wnętrzu wysokości. Ciężkie, czarne blaty podkreślają wyjątkowy styl nowoczesnej kuchni i nawiązują do stylu mieszczącej się obok jadalni.

Nowoczesna kuchnia z egzotyczną nutą i stylowa jadalnia

Z nowoczesnej kuchni widać jadalnię z długim stołem. Właściciele chętnie przyjmują gości, więc wybrali do jadalni duży stół. Na stalowych nogach wspiera się blat, którego powierzchnia przypomina beton. To konglomerat, warstwowo klejony, bardzo wytrzymały – można na nim postawić gorącą patelnię lub położyć blachę prosto z piekarnika. W dizajnerskiej jadalni
Nie mogło zabraknąć krzeseł autorstwa małżeństwa Eamesów, czy łamanych lamp Tolomeo.

Czytaj też: Wnętrza z drewnem - ładne projekty>>>

Jasna żywiczna podłoga, jednolita w całym mieszkaniu, rozjaśnia wnętrza kuchni i jadalni. Konsekwentnie używana czerń pojawia się także na jadalnianej ścianie. Jednak dzięki dużym oknom i dobremu doświetleniu, nowoczesna kuchnia z jadalnią nie jest ciemna.

Projekt wnętrz: FORMATIV, www.formativ.pl