Płyta indukcyjna i okap w jednym, czyli nowe perspektywy w kuchni

2018-04-20 15:30
Płyta indukcyjna i okap w jednym
Autor: mat. pras. Comitor

Wygodna, dobrze zorganizowana, przytulna – taka powinna być współczesna kuchnia. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się funkcjonalne rozwiązania wielofunkcyjna. Doskonały przykład stanowi płyta indukcyjna ze zintegrowanym okapem. Czas poznać zalety tego urządzenia!

Po sukcesie One marka Novy idzie o krok dalej, wprowadzając do oferty kolejny produkt z linii Premium Innovation. Innowacyjna Panorama łączy w sobie funkcjonalną płytę indukcyjną oraz wydajny okap typu downdraft. Jest młodsza, aczkolwiek większa i mocniejsza od poprzednika, dlatego daje jeszcze więcej możliwości! Ponadczasowy design, przemyślana konstrukcja i inteligentna technologia sprawiają, że z łatwością adaptuje się do aktualnych potrzeb i stylu życia użytkowników. Nowy model poszerza właśnie asortyment firmy Comitor.

Elegancja, funkcjonalność, wygoda – poznaj Panoramę

Kuchnia to miejsce odgrywające kluczową rolę w domu. Funkcjonalna, a zarazem przytulna i nastrojowa przestrzeń, pozwalająca cieszyć się obecnością najbliższych, to marzenie wielu z nas. Novy potrafi sprostać tym wymaganiom, otwierając drogę do kuchni, w której możemy poczuć się w pełni komfortowo. Od 45 lat belgijska marka nie ustaje w doskonaleniu swojej oferty, czego dowodem jest najnowszy produkt klasy premium. Wysuwany okap zintegrowany z płytą indukcyjną tworzy ekskluzywne centrum gotowania najnowszej generacji.

Panorama urzeka eleganckim, minimalistycznym wyglądem, ale przede wszystkim imponuje mocą i technologią kryjącą się w środku. Cztery ośmiokątne pola grzewcze rozmieszczono na 88-centymetrowej płycie w wygodnej panoramicznej konfiguracji. Uzupełnia ją wieża wentylacyjna, zlokalizowana z tyłu strefy roboczej płyty. Taki układ przekłada się na liczne zalety urządzenia. Wpływa na efektywne wyłapywanie oparów już u źródła, a dodatkowo pozwala na większą swobodę ruchów podczas gotowania.

Panorama - płyta indukcyjna i okap 2 w 1
Autor: mat. pras. Comitor Panorama świetnie wpisuje się w nowoczesną zabudowę kuchenną. Może być montowana w dowolnym miejscu, np. na wyspie kuchennej

Tym, co wyróżnia model Panorama spośród innych urządzeń dostępnych na rynku, jest możliwość regulacji wysokości wysuwanego okapu. Wybór pomiędzy 10 cm, 20 cm a 30 cm pozwala na szybką adaptację do wielkości naczyń aktualnie używanych podczas gotowania. Panorama zaskakuje swoimi parametrami! Dostosowując się do niskiej patelni, średniego bądź wysokiego garnka, w kluczowy sposób wpływa na finalną wydajność wentylacji (średnio o 40% większą od konkurencyjnych urządzeń na rynku). Zoptymalizowana odległość wieży wentylacyjnej od strefy grzewczej, a także możliwość regulacji wysokości sprawiają, że przepływające opary stawiają mniejszy opór, co wpływa na obniżenie poziomu hałasu i podniesienie efektywności energetycznej.

Po zakończonej pracy urządzenie dyskretnie ukrywa się w płycie, idealnie wtapiając się w otoczenie. Panorama wprowadza do kuchni nieznaną dotąd jakość i zupełnie nowe rozwiązania. Unikalna konstrukcja sprawia, że jest to pierwszy okap typu downdraft umożliwiający swobodny montaż szeregu szuflad (do głębokości 40 cm) bezpośrednio pod płytą grzejną. W ten sposób zyskujemy miejsce do przechowywania, tak cenne w każdej kuchni. Dodatkowo Panorama pozostawia architektom dużą swobodę przy projektowaniu. Urządzenie nie wymaga sufitu lub ściany, więc można je zainstalować niemal wszędzie.

Panorama - płyta indukcyjna i okap 2 w 1

Autor: mat. pras. Comitor

Firma NOVY powstała w 1908 roku i od 1965 roku produkuje wysokiej jakości okapy kuchenne. Od samego początku postawiła sobie za cel wprowadzenie na rynek niezwykle cichych urządzeń, które równocześnie charakteryzują się bardzo dobrą skutecznością wyciągu oparów. Dzięki unikalnej technologii odprowadzania obwodowego opary kuchenne zbierane są na obrzeżach okapu, co uniemożliwia im rozprzestrzenianie się w kuchni. Od rzucających się w oczy modeli, poprzez ukryte w suficie lub szafkowe, Novy zapewnia wysokiej klasy rozwiązanie do kuchni w każdym stylu, o dowolnym rozkładzie. Wszystkie urządzenia wykonane są z najlepszych materiałów i wykończone z najwyższą uwagą i dbałością o detale.

Dobry design i doskonałe walory praktyczne

Novy dąży do zapewnienia najwyższej jakości zarówno pod względem walorów estetycznych, jak i wykonania oraz prostoty użytkowania. Innowacyjna płyta indukcyjna zapewnia ogromną elastyczność i szereg udogodnień podczas gotowania. Poza prostą kontrolą dotykową Panorama oferuje również wiele użytecznych funkcji, jak oddzielny programator do każdej strefy, 3 funkcje podgrzewania, Stop & Go, grill i szereg zabezpieczeń. Każde pole grzewcze można kontrolować oddzielnie lub wybrać funkcję mostu, pozwalającą na stworzenie bardzo dużej strefy podgrzewania – przydatnej, gdy używamy bardzo obszernych naczyń. Liczba detali ograniczona do minimum oraz eleganckie wykończenie w czarnym szkle sprawiają, że całe urządzenie prezentuje się nowocześnie i bardzo stylowo. Płyta subtelnie zaznacza swoją obecność i świetnie wkomponuje się w różnego rodzaju aranżacje. Można ją zamontować zarówno na blacie, jak i na równi z nim.

Więcej o Panoramie oraz pozostałych modelach z linii Premium Innovation na: www.comitor.pl