Aranżacje kuchni nowoczesnych. ZDJĘCIA inspirujących i eleganckich kuchennych wnętrz

2021-02-09 12:10

Patrząc na aranżacje kuchni nowoczesnych, możemy odnieść wrażenie, że dominuje w nich chłód i sterylność. Ale to tylko pozory! Nowoczesna kuchnia ma być miejscem maksymalnie funkcjonalnym i takim, w którym czujemy się dobrze, a jednocześnie estetycznie zadowalającym. Jak urządzić kuchnię nowoczesną? Sprawdźcie nasze wskazówki i zobaczcie 10 najciekawszych aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym.

Spis treści:

Aranżacje kuchni nowoczesnych: styl i szyk

Gdy patrzymy na aranżacje kuchni nowoczesnych w internecie lub magazynach wnętrzarskich, od razu rzuca się nam w oczy prostota i minimalizm. Czasem nowoczesna kuchnia może nawet sprawiać wrażenie wnętrza zbyt sterylnego, w którym nic się nie dzieje. Ale to tylko pozory. Prawda jest jednak, że wnętrza w takim stylu stawiają na porządek, praktyczne rozwiązania i minimalizm.

ZOBACZ: Nowoczesna kuchnia ze złotymi akcentami  

Nowoczesna kuchnia: stal i blask

W nowoczesnej kuchni najczęściej króluje połysk. Błyszczy się ultranowoczesny okap kuchenny, połyskują kuchenne blaty – na przykład z marmuru. Światło odbijają także fronty kuchennych szafek oraz szkło, które często jest stosowane w aranżacjach nowoczesnej kuchni.

Meble w nowoczesnej kuchni są proste i dość minimalistyczne. Nie wyklucza to jednak ich funkcjonalności i dobrego przechowywania, ponieważ nowoczesna kuchnia – poza aspektem pięknej aranżacji – zwykle jest też bardzo funkcjonalna.

Nowoczesna kuchnia: sprawdzi się kolor

Czerń i biel to kolory często spotykane w nowoczesnej kuchni. Jeszcze częściej możemy spotkać ich kontrastowe połączenie, poprzetykane zimnym błyskiem chromu i szkła.

W nowoczesnej kuchni sprawdzą się także wyraziste kolory jak czerwień, żółty czy niebieski. Ciekawe także, że nowoczesna kuchnia nie wyklucza klasycznego materiału, jakim jest drewno. Zdobi ono szafki, ściany, a nawet podłogę w nowoczesnej kuchni. W połączeniu z drewnem główną rolę grają wówczas dodatki.

Aranżacje kuchni nowoczesnych z wyspą

Nowoczesna kuchnia wyposażona jest w wyspę lub półwysep, przy którym można gotować, zmywać i przygotowywać posiłki. Z drugiej strony lub na przedłużeniu może znaleźć się miejsce z hokerami do wypicia porannej kawy, lub zjedzenia drobnego posiłku.

W większości przypadków aranżacje kuchni nowoczesnych stawiają na wysoką, jednolitą zabudowę z szafkami i szufladami cargo oraz nowoczesnym sprzętem AGD. Kolor wysokiej zabudowy jest spójny z resztą szafek lub właśnie kontrastowy, np. szafki są z lakierowanej płyty MDF, a wysoka zabudowa fornirowana lub odwrotnie.

Dzięki pojemnej wysokiej zabudowie można zupełnie zrezygnować z górnych szafek, nie tracąc miejsca do przechowywania, a kuchnia sprawia wrażenie dużo lżejszej i przestronnej – bardzo dobre rozwiązanie gdy kuchnia jest połączona z salonem.

Nowoczesna kuchnia: wyposażenie

Nowoczesna kuchnia zazwyczaj wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt AGD, spójny stylistycznie i jak najbardziej ułatwiający i przyspieszający pracę w kuchni. Unikamy jednak stawiania dużej ilości urządzeń na blatach szafek, staramy się jak najwięcej sprzętów umieszczać w zabudowie szafkowej.

Na blacie może się znaleźć jedynie czajnik elektryczny, toster lub wyjątkowo wyglądający ekspres do kawy. W zabudowie umieszczamy na ergonomicznej wysokości piekarnik, mikrofale, ekspres do kawy, parownik, czy podgrzewacz do naczyń.

Jeśli nie mamy miejsca na te wszystkie sprzęty, pomyślmy o urządzeniach wielofunkcyjnych np. piekarniku z mikrofalą. Jednym z najważniejszych sprzętów AGD, zwłaszcza w kuchni połączonej z salonem, jest wysokiej jakości okap kuchenny.

Aranżacje kuchni nowoczesnych - ZDJĘCIA

Elegancka i jasna kuchnia od WZ Studio
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE