Aranżacje kuchni nowoczesnych. ZDJĘCIA inspirujących i eleganckich kuchennych wnętrz

2024-05-06 12:25

Patrząc na aranżacje kuchni nowoczesnych, możemy odnieść wrażenie, że dominuje w nich chłód i sterylność. Ale to tylko pozory! Nowoczesna kuchnia ma być miejscem maksymalnie funkcjonalnym i takim, w którym czujemy się dobrze, a jednocześnie estetycznie zadowalającym. Jak urządzić kuchnię nowoczesną? Sprawdźcie nasze wskazówki i zobaczcie 10 najciekawszych aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym.

Spis treści:

Aranżacje kuchni nowoczesnych: styl i szyk

Gdy patrzymy na aranżacje kuchni nowoczesnych w internecie lub magazynach wnętrzarskich, od razu rzuca się nam w oczy prostota i minimalizm. Czasem nowoczesna kuchnia może nawet sprawiać wrażenie wnętrza zbyt sterylnego, w którym nic się nie dzieje. Ale to tylko pozory. Prawda jest jednak, że wnętrza w takim stylu stawiają na porządek, praktyczne rozwiązania i minimalizm.

ZOBACZ: Nowoczesna kuchnia ze złotymi akcentami  

Nowoczesna kuchnia: stal i blask

W nowoczesnej kuchni najczęściej króluje połysk. Błyszczy się ultranowoczesny okap kuchenny, połyskują kuchenne blaty – na przykład z marmuru. Światło odbijają także fronty kuchennych szafek oraz szkło, które często jest stosowane w aranżacjach nowoczesnej kuchni.

Meble w nowoczesnej kuchni są proste i dość minimalistyczne. Nie wyklucza to jednak ich funkcjonalności i dobrego przechowywania, ponieważ nowoczesna kuchnia – poza aspektem pięknej aranżacji – zwykle jest też bardzo funkcjonalna.

Nowoczesna kuchnia: sprawdzi się kolor

Czerń i biel to kolory często spotykane w nowoczesnej kuchni. Jeszcze częściej możemy spotkać ich kontrastowe połączenie, poprzetykane zimnym błyskiem chromu i szkła.

W nowoczesnej kuchni sprawdzą się także wyraziste kolory jak czerwień, żółty czy niebieski. Ciekawe także, że nowoczesna kuchnia nie wyklucza klasycznego materiału, jakim jest drewno. Zdobi ono szafki, ściany, a nawet podłogę w nowoczesnej kuchni. W połączeniu z drewnem główną rolę grają wówczas dodatki.

Aranżacje kuchni nowoczesnych z wyspą

Nowoczesna kuchnia wyposażona jest w wyspę lub półwysep, przy którym można gotować, zmywać i przygotowywać posiłki. Z drugiej strony lub na przedłużeniu może znaleźć się miejsce z hokerami do wypicia porannej kawy, lub zjedzenia drobnego posiłku.

W większości przypadków aranżacje kuchni nowoczesnych stawiają na wysoką, jednolitą zabudowę z szafkami i szufladami cargo oraz nowoczesnym sprzętem AGD. Kolor wysokiej zabudowy jest spójny z resztą szafek lub właśnie kontrastowy, np. szafki są z lakierowanej płyty MDF, a wysoka zabudowa fornirowana lub odwrotnie.

Dzięki pojemnej wysokiej zabudowie można zupełnie zrezygnować z górnych szafek, nie tracąc miejsca do przechowywania, a kuchnia sprawia wrażenie dużo lżejszej i przestronnej – bardzo dobre rozwiązanie gdy kuchnia jest połączona z salonem.

Nowoczesna kuchnia: wyposażenie

Nowoczesna kuchnia zazwyczaj wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt AGD, spójny stylistycznie i jak najbardziej ułatwiający i przyspieszający pracę w kuchni. Unikamy jednak stawiania dużej ilości urządzeń na blatach szafek, staramy się jak najwięcej sprzętów umieszczać w zabudowie szafkowej.

Na blacie może się znaleźć jedynie czajnik elektryczny, toster lub wyjątkowo wyglądający ekspres do kawy. W zabudowie umieszczamy na ergonomicznej wysokości piekarnik, mikrofale, ekspres do kawy, parownik, czy podgrzewacz do naczyń.

Jeśli nie mamy miejsca na te wszystkie sprzęty, pomyślmy o urządzeniach wielofunkcyjnych np. piekarniku z mikrofalą. Jednym z najważniejszych sprzętów AGD, zwłaszcza w kuchni połączonej z salonem, jest wysokiej jakości okap kuchenny.

Aranżacje kuchni nowoczesnych - ZDJĘCIA

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio