Nowoczesna kuchnia w bloku - inspiracje. Jak urządzić kuchnię w bloku?

2024-03-28 6:46

Nie masz pomysłu na kuchnię w bloku? Spokojnie! Mamy dla ciebie 27 zdjęć modnie i funkcjonalnie urządzonych kuchni. Wszystkie aranżacje pochodzą z prawdziwych mieszkań z różnych miast Polski. Zobacz najciekawsze i najładniejsze kuchnie i daj się zainspirować!

Spis treści

  1. Pomysł na kuchnię w bloku
  2. Jak urządzić kuchnię w bloku?
  3. Kuchnia w bloku. Inspiracje z polskich mieszkań
  4. Mała kuchnia z wyspą i salonem. Jak urządzić małą kuchnię z wyspą?

Pomysł na kuchnię w bloku

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za urządzanie kuchni, dobrym pomysłem byłoby zatrudnienie architekta lub projektanta wnętrz. Stworzony przez specjalistę projekt nie tylko zagwarantowałby funkcjonalność i wygodę użytkowania kuchni, ale również byłby utrzymany w stylistyce, którą preferujesz.

Wnętrza, które pokazujemy w galerii, to właśnie kuchnie powstałe przy współpracy z architektem lub projektantem wnętrz. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by się nimi zainspirować i wykorzystać zastosowane tam rozwiązania w swojej własnej kuchni.

Jeśli twoją bolączką jest wąska kuchnia, sprawdź nasz przewodnik jak urządzić wąską kuchnię w bloku.

Dodatkowo, poniżej znajdziesz garść aranżacji, które mogą cię zainspirować do urządzenia wąskiej kuchni, która jest nie tylko wygodna, ale i estetyczna:

Jak urządzić kuchnię w bloku?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, m.in. metrażu, kształtu kuchni i budżetu. Istotny jest również styl aranżacyjny, który nas interesuje – kuchnia w stylu industrialnym to zupełnie coś innego niż kuchnia klasyczna lub w stylu prowansalskim.

Istotnym elementem w każdej kuchni jest również trójkąt roboczy, o którym warto pamiętać. To właśnie odpowiednie rozlokowanie stref funkcjonalnych w pomieszczeniu wraz z należącymi do nich urządzeniami AGD gwarantuje wygodę i komfort podczas użytkowania przestrzeni kuchennej.

W planowaniu kuchni ważna jest wizja tego, jak pomieszczenie będzie wyglądać – albo na początek: jak chcemy, by wyglądało. Pomocne na tym etapie będą gotowe realizacje z mieszkań o podobnym metrażu lub układzie kuchni, a także zdjęcia kuchni w stylu, który nas szczególnie interesuje.

Kuchnia w bloku. Inspiracje z polskich mieszkań

Mała kuchnia z wyspą i salonem. Jak urządzić małą kuchnię z wyspą?