Wyjątkowa kuchnia – innowacyjne rozwiązania służą wygodzie i jakości życia

2020-12-22 13:30

Nowoczesny luksus w kuchni nie zawsze da się dostrzec gołym okiem. Oczywiście efektowne, a nawet zjawiskowe formy zabudowy i sprzętu AGD potrafią olśniewać. Najważniejsza jest jednak codzienna wygoda, którą te rozwiązania fundują.

Współczesny luksus w kuchni to wygoda na co dzień, tu zamknięta w zabudowie firmy Nolte.
Autor: Domoteka, materiały prasowe Współczesny luksus w kuchni to wygoda na co dzień, tu zamknięta w zabudowie firmy Nolte.

Kuchnię nazywa się sercem domu. Służy przecież nie tylko do gotowania, na ogół również do jedzenia posiłków czy spotkań nad filiżanką kawy. Często jest sytuowana tak, że właśnie w jej rejonie przecinają się drogi domowników. Tu także chętnie zaglądają goście. Z tych względów wzięła się popularność kuchni otwartych, łączących się optycznie i dźwiękowo z salonem (dzięki temu osoba zajmująca się sztuką kulinarną nie musi już, jak dawniej, izolować się od bliskich). Stąd też bierze się sukces wysp kuchennych oraz wszelkich innych rozwiązań jednocześnie łączących oba wnętrza oraz dyskretnie separujących przestrzeń wypoczynkową od ciągu roboczego.

Rozmowy o luksusie – Dobre Wnętrze. Odcinek 1. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

Skoro o wyspie mowa, warto przyjrzeć się jej możliwym funkcjom. Są one ogromnie zróżnicowane! Bywa, że element ten zastępuje stół w czasie śniadań. Może być podwyższony jak bufet, tak by wygodnie było przy nim zarówno usiąść na hokerze, jak i na chwilę przystanąć na chwilę w przerwie od krzątaniny. Na ogół jednak wyspa bierze na siebie więcej zadań. Może mieścić zastawę stołową, a od strony salonu także barek. Często znajduje się na niej płyta kuchenna (coraz częściej z wbudowanym okapem wciągającym opary pod blat, choć oczywiście w użyciu są także najróżniejsze okapy zwieszające się nad blatem), wówczas po sąsiedzku lokuje się niewielka lodówka, raczej pomocnicza wobec dużej chłodziarki w zabudowie. Rzadziej, choć i to się zdarza, wyspa kuchenna okazuje się dobrym miejscem do zamontowania zlewozmywaka.

ernestrust - polskie meble kuchenne, które podbiły świat
Autor: Domoteka, materiały prasowe Róż to jedna z najmodniejszych barw od kilku sezonów. Świetnie wypada zarówno w konwencji nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej. W zjawiskowej aranżacji marki Ernest Rust mamy miks obu - a więc modern classic.
Rozmowy o luksusie – Dobre Wnętrze. Odcinek 2. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na rosnącą popularność kuchni w różny sposób połączonych z salonem (od tych otwierających się węższym bądź szerszym prześwitem po ciągi robocze lokowane bezpośrednio w przestrzeni pokoju dziennego) producenci sprzętu AGD odpowiadają urządzeniami o obniżonym poziomie hałasu. Chodzi przede wszystkim o lodówki i zamrażarki, lecz również mikrofalówki, zmywarki, pralki, a nawet roboty kuchenne. Jedynym chyba urządzeniem, którego głośna praca nie budzi większego poruszenia, jest ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem.

Wciąż rosnącym w siłę trendem kuchennym jest personalizacja. Współcześnie, gdy najwyższy poziom walorów użytkowych wszelkich rozwiązań stosowanych w tym wnętrzu to już standard, nadszedł czas na perfekcyjne dopasowane zarówno parametrów funkcjonalnych, jak i warstwy estetycznej do indywidualnych potrzeb. Dostępność najwyższej jakości okuć pozwala dziś tworzyć m.in. niemalże dowolnie szerokie i głębokie szuflady. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu, mimo pełnego załadunku ciężką ceramiką czy drobnym sprzętem AGD lekko wysuwają się i chowają z powrotem z doskonałą lekkością.

Najlepsze rozwiązania do kuchni czekają w Domotece
Kuchnia Nolte, Domoteka

Autor: Domoteka, materiały prasowe

Luksusowe wyposażenie kuchni znajdziesz m.in. w showroomie Nolte w Domotece.

Domoteka to wyjątkowe centrum wyposażenia wnętrz w warszawskim parku handlowym Homepark Targówek. Specjalizuje się w stylowych i luksusowych meblach oraz akcesoriach do domu. Galeria mieści wiele znanych na świecie marek meblowych i wnętrzarskich. Dostarcza pomysłów i inspiracji, przyciąga projektantów wnętrz i klientów szukających dobrego designu.

W Domotece znajdziesz blisko 60 salonów uznanych marek. Luksusowe meble i inne rozwiązania do kuchni czekają m.in. w salonach Aksonometria, Aleotti, Art Deco, Atlas Studio, Comitor, Eccelent, Elen meble, Ernest Rust, Exclusive Lights, Galeria Wnętrz, Hurom, Italmeble, Koma, Mise, Nolte, Potrzuski, Resin Concept Store, RetroCegła, Retrowood, Top Kolor, VOX Podłogi oraz Zuliani Arredi.

Odpowiednie okucia rozwiązują też problem dużych, masywnych frontów, które z rozsuwają się czy unoszą do góry bez trudu – za sprawą odpowiednich siłowników. Analogiczne rozwiązania umożliwiają też efektywne zagospodarowanie przestrzeni trudno dostępnych lub dotychczas rzadziej wykorzystywanych, jak cokoły zabudowy lub szafki wiszące wysoko pod sufitem.

Rozmowy o luksusie – Dobre Wnętrze. Odcinek 3. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Novelle Jadalnia Vigo
Autor: Domoteka, materiały prasowe Współczesny luksus nie oznacza pompy. Przeciewnie! W nowoczesnym salonie jest przestrzeń dla przymrużonego oka, jak w aranżacji z meblami jadalnianymi Vigo marki Novelle.