Modern organic to najgorętszy trend w 2023. Wykorzystasz go nawet do dekoracji wielkanocnego stołu

2023-02-15 13:19

Styl modern organic to doskonały pomysł na dekorację wielkanocnego stołu. Z jednej strony tworzy we wnętrzu przytulny, ciepły klimat sprzyjający odpoczynkowi. Z drugiej - podkreśla, choć subtelnie, elegancję i minimalizm nowoczesnych form. Zobacz, jak zaaranżować świąteczny stół w stylu modern organic.

Westiwng
Autor: westwingnow.pl

Styl modern organic we wnętrzach

Styl modern organic spodoba się szczególnie osobom, które chcą poczuć bliskość z naturą również we wnętrzach, a jednocześnie uwielbiają minimalizm i elegancję, którą cechuje się styl nowoczesny. 

We wnętrzach urządzonych w stylu modern organic przeważają stonowane barwy, takie jak biele i beże, a także kolory ziemi. Elegancki kontrast wprowadza natomiast głęboka czerń, z którą zestawiane są jasne elementy. 

Modern organic dąży do stworzenia przestrzeni, w której możemy odpocząć i poczuć się bezpiecznie, dlatego chętnie korzysta z naturalnych materiałów takich jak drewno, juta, rattan, len czy bambus oraz form organicznych i obłych kształtów. Częstym widokiem we wnętrzach modern organic są więc stoliki kawowe z pnia drzewa czy nowocześnie wyglądające meble o opływowej formie.

organic modern
Autor: westwingnow.pl

Stół wielkanocny w stylu modern organic

Styl modern organic oswaja proste, nieco surowe formy z ciepłem organicznych elementów. Warto to wykorzystać w aranżacji wielkanocnego stołu np. przez kontrastowe zestawienie eleganckich czarnych sztućców z subtelnym beżem lnianych tekstyliów. 

organic modern
Autor: westwingnow.pl

Beżowa i szara kolorystyka świetnie sprawdzi się jako tło dla naturalnych form i materiałów, które wykorzystamy przy aranżacji świątecznego stołu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej - tutaj do drewnianych i rattanowych elementów wyposażenia dodano modernistyczne czarne meble, tworząc we wnętrzu ożywczy kontrast. 

Ciekawym trikiem jest też zamiana krzeseł na długą ławkę - kojarząca się z wiejskimi wnętrzami ławka zapewni dodatkowe miejsce przy stole i ułatwi wspólne biesiadowanie. 

Westiwng
Autor: westwingnow.pl

Dekoracje w stylu modern organic

W wielkanocnych wnętrzach urządzonych w stylu modern organic nie może zabraknąć subtelnych dekoracji. Znajdziemy tu więc naturalne nakrapiane jajka, ceramiczne wazony o obłych kształtach, bazie, wieńce z trawy pampasowej, a nawet gałązki suszonej bawełny. 

organic modern
Autor: westwingnow.pl

Stół wielkanocny w stylu modern organic zachwyca swoją prostotą i elegancją. Tak zaaranżowana przestrzeń sprzyja wspólnej celebracji w gronie najbliższych. 

Źródło: Westwing Now