Aranżacja: przytulna kuchnia z tapetą w jasnych kolorach

2016-07-30 18:13

Kuchnia z tapetą jest elegancka i przytulna, urządzona w ciepłych i jasnych kolorach. Założeniem było, że wygląd kuchni nie może kontrastować z wystrojem i atmosferą salonu. Dlatego wnętrza kuchni wprowadzono tapetę. Projekt kuchni: Sojka & Wojciechowski.

Spis treści

 1. Tapeta w kuchni: przytulne wnętrze
 2. Więcej: inspirujące zdjęcia kuchni GALERIA >>>
 3. Aranżacja kuchni: projekt wnętrza
 4. Aranżacja kuchni: jasne kolory
 5. Aranżacja kuchni kosztorys

Aranżacja kuchni otwartej została tak zaprojektowana, by tworzyła z salonem harmonijnie urządzoną strefę dzienną. Uwagę zwraca tapeta, która decyduje o eleganckim i przytulnym wystroju wnętrza. Projekt kuchni (wielkość wnętrza 12 m2): Sojka & Wojciechowski / Pracownia Projektowania Wnętrz.

Tapeta w kuchni: przytulne wnętrze

Tapeta marki Cole & Son, z motywem plecionki, jest ozdobą ocieplającą aranżację kuchni, wprowadzającą do wnętrza atmosferę kojarzoną z salonem, strefą relaksu. By chronić tapetę w kuchni, architekci osłonili ścianę nie tylko fartuchem (wykonanym z blatu na wysokość barku), ale też szybą Opti White, ze specjalnego szkła pozbawionego błękitnego odcienia.

Więcej: inspirujące zdjęcia kuchni GALERIA >>>

Założenie podczas urządzania otwartej kuchni było jasne: aranżacja kuchni nie może kontrastować z wystrojem salonu. W realizacji tego planu inwestorom pomogli architekci z pracowni Sojka & Wojciechowski. By odebrać w aranżacji wnętrza jak najwięcej z kuchennego charakteru, postanowiono okleić ściany tapetą, zastosować wyłącznie szlachetne materiały, wybrać szafki z gładkimi frontami, bez uchwytów, a przede wszystkim zrezygnować z wiszącej zabudowy.

Aranżacja kuchni: projekt wnętrza

– Nie chciałam, by otaczały mnie szafki w kuchni. Zależało mi, by wnętrze było przestronne i jasne – mówi właścicielka. W prezentowanej na zdjęciach kuchni nie brakuje miejsca do przechowywania, jest go wystarczająco dużo w szafkach dolnych i zabudowie meblowej, oklejonej fornirem orzechowym. Rozmieszczenie poszczególnych sprzętów i urządzeń zostało starannie przemyślane, tak by korzystanie z kuchni było komfortowe. Wygodzie w kuchni służy np. umieszczenie piekarnika na wysokości wzroku. Nie trzeba się schylać, łatwo przypilnować wypieków, pizzy, lasagne (specjalnością pani domu jest kuchnia śródziemnomorska). Zlew przy oknie to rozwiązanie w aranżacji kuchni dla przyjemności, milej myć naczynia, gdy można jednocześnie patrzyć na ogród, latem pełen ziół. Na podłodze wylano żywicę epoksydową, która wyznacza strefę kuchni. Zamyka ją barek wykonany z dębu (nawiązanie do podłogi w salonie), białego MDF-u i metalu. Pod blatem mieści się ażurowa szafka na wino.

Aranżacja kuchni: jasne kolory

W aranżacji przytulnej kuchni dominują brązy, szarości i biel. Takie jasne kolory tworzące bazę, sprawiają że wnętrze kuchni jest spokojne i eleganckie. Dodatki (choć zwykle i tak są schowane w szafkach) dobrano kolorystycznie tak, by stojąc na widoku, nie psuły barwnej harmonii. Elementy z odrobiną metalowego połysku, mimo że nie wyróżniają się na tle aranżacji kuchni, dodają jej „salonowej” elegancji. Polerowany blat z granitu Cashmir White nie był tani, ale pani domu nie żałuje ani jednej wydanej złotówki. Jest trwały i łatwy do czyszczenia, cieszy oko odcieniami szarości, czerni i bieli. Strefę jadalnianą przesłania częściowo zabudowa kuchenna. Kolor i fakturę mebel zawdzięcza zastosowaniu forniru z orzecha canaletto.

Aranżacja kuchni kosztorys

 • meble kuchenne, na zamówienie 21 000 zł
 • barek kuchenny, na zamówienie 1800 zł
 • blat kamień polerowany Cashmir White 7500 zł
 • lodówka, Samsung 5150 zł
 • płyta grzewcza, Bosch 1150 zł
 • okap Cylindra Isola, Faber 2500 zł
 • zlew, Franke 550 zł
 • bateria Prince, Franke 350 zł
 • tapeta, Cole & Son 900 zł
 • szkło Opti White, na zamówienie 1000 zł

Razem: 41 900 zł

Więcej inspiracji:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE