Kuchnia w stylu francuskim: aranżacja stylowej kuchni

2016-04-13 18:24

Aranżacja przytulnej kuchni w stylu francuskim. Pani domu nie jeste fanką nowoczesnych kuchni. W swojej kuchni chciała mieć ciepło, które sprawia, że w takim wnętrzu miło jest przebywać. Kuchnia w jasnych kolorach ze stylowymi meblami: oto klasyczna aranżacja rodem z Francji.

Gościmy w stylowej kuchni, która pełna jest ciepła i uroku. Aranżacja kuchni utrzymana jest w stylu francuskim. Pani domu po studiach na Uniwersytecie Warszawskim przez jakiś czas pracowała w dużej międzynarodowej korporacji.

Uważa, że nabyte tam doświadczenie bardzo pomogło jej w prowadzeniu własnego biznesu, czyli sklepu Coqlila – wnętrza wsi francuskiej. Naczynia i utensylia kuchenne pochodzące z południa Francji to – obok gotowania – jej największa pasja.

Aranżacja kuchni w stylu francuskim

Właścicielka chętnie podgląda skandynawskie wzornictwo i klimaty, w aranżacji swojej stylowej kuchni stara się łączyć ich niedoścignioną prostotę z francuskim wdziękiem i stylem. Wnętrze miało być wygodne i przytulne. Dekoracje i wyposażenie kuchni to jej pasja.

Do aranżacji kuchni w stylu francuskim wybrała stylowe meble w jasnym, kremowym kolorze oraz naczynia proste w formie, ale zgodnie z prowansalską tradycją zawsze dekorowane: reliefem, nadrukiem, obrazkiem. Pani domu wspomina - styl francuskiej prowincji zachwycił mnie, stąd pomysł na taki sklep.

Mam przedstawicielstwo francuskiej marki Comptoir de Famille. 10 lat temu trafiłam w Nicei na ich sklep. U nas wtedy raczkowały Red Onion i Bed & Breakfast, poza IKEA panowała dekoratorska pustynia. Na niej postanowiłam zbudować coś własnego. Kuchnia w stylu francuskim jest pełna ciepła i uroku.

Pośrodku znajduje się wyspa kuchenna, która wydaje się być idealnym miejscem do pracy. Wyspa w kuchni powstała trochę później, przestrzeń za zasłonami pani domu wykorzystała na schowanie takich „strasznych” rzeczy, jak robot kuchenny, młynek do kawy czy blender.

W dużej kuchni nie sposób mieć wszystkiego pod ręką, bo kuchnia jest wtedy zagracona, a w aranżacji stylowego wnętrza liczy się bardzo estetyka. Pani domu mam tyle naczyń, że mogłaby nakryć dla 30 osób. Porcelana biała, kremowa, gładka oraz z czerwonymi zdobieniami (kolekcja Damien Rouge). Wszystko do siebie pasuje kolorem i nawiązuje do stylu francuskiego.