Aranżacja kuchni: dobry projekt DUŻEJ KUCHNI- podpowiedzi

2013-07-03 12:50 Bożena Kowalewska|Opracowanie: Redakcja

W większości przypadków musimy się zmierzyć z małą kuchnią. Ale tym razem zajmiemy się aranżacją kuchni o sporych rozmiarach. W dużej kuchni możemy sobie pozwolić na mnóstwo różnych szafek, wyspę, obszerną jadalnię i jeszcze zostaje nieco miejsca do tańca.

Duża kuchnia to marzenie niejednej pani domu, ale dostatek miejsca też należy sensownie wykorzystać. Jak to zrobić?

Aranżacja kuchni: projekt dużej kuchni

Możemy zainstalować urządzenia AGD o większych gabarytach: piekarnik o szer. 90 cm (zmieści się w nim duży indyk), płytę do gotowania na pięć palników, lodówkę side by side, duży dwukomorowy zlew. W aranżacji dużej kuchni nareszcie zmieści się wyspa, która  naprawdę ułatwia pracę w kuchni. Ale najważniejsze, że bez problemu w dużej kuchni urządzimy jadalnię. Nie mały kącik śniadaniowy, wciśnięty między lodówkę a ścianę, lecz komfortowy aneks jadalniany z dużym stołem i wygodnymi krzesłami. W ciepłym kręgu światła padającego z lampy będzie kwitło życie rodzinne i towarzyskie.

Aranżacja dużej kuchni: dekoracje

Gdy rozwiążemy problem funkcjonalnego rozmieszczenia sprzętów, możemy się skupić wyłącznie na strojeniu wnętrza i aranżacji dużej kuchni. W dużej kuchni nie zabraknie nam miejsca na ekspozycję najładniejszych naczyń i dekoracji. Na otwartych półkach wystawimy kuchenne skarby bez obawy, że we wnętrzu zapanuje chaos.