Kuchnia w stylu... no właśnie. Jak urządzić kuchnię? 25 KUCHNI od nowoczesnej po retro

2013-10-30 10:03

Chcesz, żeby twoja kuchnia była nowocześnie wyposażona, funkcjonalna, komfortowa. Ale jak urządzić kuchnię? W jakim stylu? No właśnie. Pomożemy ci podjąć decyzję. Kuchnia w stylu GALERIA ZDJĘĆ

Spis treści

  1. Jak urządzić kuchnię: lśniąca biel
  2. Srebrzystość stali: jak urządzić kuchnię w stylu „profi”
  3. Ze strukturą drewna: kuchnia w stylu eleganckim

Choć to już frazes, kuchnia najczęściej rzeczywiście jest centrum domu. Ciepło i smakowite aromaty gotujących się potraw, wspólne gotowanie, rodzinne spotkania przy stole – kuchnia ma siłę przyciągania domowników. Ale nie tylko od tego zależy jej siła. Ważne są również wygoda i atrakcyjność pomieszczenia. Jak więc urządzić kuchnię? No właśnie! Pomożemy ci podjąć decyzję.

Jak urządzić kuchnię: lśniąca biel

Jak urządzić kuchnię w stylu... Lekkość, przestronność, wrażenie nieskazitelnej czystości – lśniąca biała kuchnia niezmiennie urzeka. By zyskać jak najlepszy efekt, warto wzmocnić to pozytywne wrażenie. Gładkie fronty białej zabudowy w kuchni błysną, gdy połączysz je ze stalowymi wykończeniami i sprzętami. Nie zastawiaj blatu, półek, witryn nadmiarem naczyń, pojemników i gadżetów.

Nowoczesność lubi harmonię i umiar. Biel jest uniwersalna – świetnie w niej zagra solo albo w duecie z innym kolorem. Modne pary? Na przykład biel i czerń lub biel z szarością, czerwienią, fioletem, zielenią, kolorem żółtym. Co ci się podoba! Wskazana jest jednak oszczędność, bo przecież w roli głównej występuje biel. Dopasuje się ona do każdego stylu kuchni, który wybierzesz. Kochasz prostotę? Dodaj smaku swojej aranżacji kilkoma tylko „plamami” jednej barwy. Mogą to być choćby naczynia czy ściereczki. Nawet mały młynek do pieprzu w intensywnym kolorze będzie na bieli bardzo widoczny. Nie trzeba więc wiele.

Srebrzystość stali: jak urządzić kuchnię w stylu „profi”

Inspiracją tego stylu są kuchnie profesjonalne. Najważniejsza więc jest w niej funkcjonalność. Jak urządzić taką kuchnię? Tu „wszystko gra”, ma swoje miejsce, jest łatwe do utrzymania w czystości. Na dekoracje i gadżety nie  ma miejsca. W kuchni w stylu profi króluje natomiast potrzebna do pracy laboratoryjna prostota. Liczą się innowacyjne rozwiązania, patenty i sprytne sprzęty. One plus dobrej jakości tworzywa – stal, płyta laminowana, a jako ciepły dodatek – lite drewno, z którego np. może być zrobiony stół, krzesła, siedziska stołków, półki. W kuchni w stylu profi doskonale się sprawdzają meble industrialne i loftowe. Gubią ich szorstki i zimny charakter.

Ze strukturą drewna: kuchnia w stylu eleganckim

Szyk musi mieć moc. Żadnej nieśmiałości w wyborze tworzyw! Do kuchni w takim stylu idealnie pasuje zabudowa z frontami fornirowanymi wyrazistym drewnem egzotycznym, ciemne barwy dodatków czy ściany nad blatem. Jednak w kuchni w stylu eleganckim odwaga wyboru nie oznacza przesady. Jeśli więc zabudowa to „mocne uderzenie”, podporządkuj mu pozostałe elementy wystroju, niech nie rywalizują ze sobą. Jest trochę nudno? Dla równowagi dodaj aranżacji jeden, dwa kontrastowe akcenty. W kuchni w stylu eleganckim ważny jest też dyskretny błysk światła. Pomyśl np. o spotach czy taśmach LED-owych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE