Zielona kuchnia: aranżacja kuchni łącząca stare z nowym

2019-11-05 17:21

Zielona kuchnia widoczna w galerii zdjęć łączy elementy stare z nowymi. Wystrój kuchni jest niejednoznaczny - widać w nim nawiązania do innych epok. Płytki na ścianie i lodówka są w stylu lat 50., dzięki czemu pasują do prostych mebli kuchennych i świeżego koloru limonki. Projekt kuchni zielonej wygląda świeżo, optymistycznie i oryginalnie.

Spis treści

  1. Zielona kuchnia z bielą
  2. Zielona kuchnia: meble i wyposażenie
  3. Zieleń w aranżacji wnętrz: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Właściciele marzyli o dużej kuchni - najlepiej takiej, w której zmieszczą się też stół i wygodna sofa, gdzie chętnie przebywać będą i domownicy, i goście. Ta aranżacja zielonej kuchni doskonale łączy styl nowoczesny ze starociami. Meble w różnych stylach sprawiają, że kuchnia ma oryginalny, a zarazem przytulny wystrój, a nie jak z katalogu. Stąd w kuchni takie elementy jak kredens kupiony od chłopa, stół i krzesła z lat 50., znalezione na Allegro i odrestaurowane. A do tego mnóstwo wytrwale gromadzonych bibelotów.

Stylizowane na lata 50. kształty lodówki Smeg oraz fazowane płytki Vives przypominające te z dawnych kamienic są marzeniem sympatyków stylu vintage. Drewno (blaty, część mebli) i czarne dodatki (bateria, czajnik, lampy, AGD) dopełniają aranżację zielonej kuchni. Nie ma tu mowy o kolorystycznej monotonii.

Czytaj też: Zielone ściany: różne odcienie zieleni. Jak wprowadzić zieleń do wnętrza? >>>

Zielona kuchnia z bielą

Aranżacja kuchni jest zielono-biała. Inspiracje właściciele znaleźli w hostelu w Barcelonie, urządzonym w takich samych kolorach. Uznali, że kuchnia z zielonymi dodatkami będzie świeża i czysta oraz pozwoli uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Bazą w urządzaniu kuchni stały się białe ściany i podłogi. Fazowane płytki kuchenne nad blatem nawiązują do ściany z cegieł odsłoniętych w części jadalniano-wypoczynkowej. Szerokie deski z bielonego jesionu przypominają podłogę w domu na wsi. Białe tło podkreśla zieleń zabudowy: zielone meble kuchenne zostały wykonane na zamówienie. O wyborze tego odcienia przesądził kolor lodówki, kupionej za połowę ceny na aukcji internetowej. Dobranie właściwego lakieru na fronty szafek kuchennych było trudnym zadaniem dla stolarza. Projekt zielonej kuchni, tak jak całego mieszkania, wykonał Rafał Kaletowski.

Zobacz też: Zieleń w kuchni: inspiracje >>>

Zielona kuchnia: meble i wyposażenie

Kanapa w kuchni? Tak. Zielona kuchnia z częścią jadalniano-wypoczynkową zostały zaprojektowane jako serce mieszkania. Tutaj można nie tylko jeść i przyjmować gości, lecz także pracować lub odpocząć. Ceglana ściana to miejsce na sentymentalną tabliczkę: właścicielka mieszkała kiedyś przy ulicy Anyżowej. Ciekawostką odkrytą podczas remontu zielonej kuchni okazała się ściana działowa pomiędzy jadalnią a sypialnią. Ściana ta została zbudowana po wojnie z odzyskanej z gruzów cegły. To znalezisko doskonale wpisało się w projekt kuchni – wystrój wnętrza miał łączyć elementy stare z nowymi. Właściciele zdecydowali, że trzeba odsłonić całą ścianę, cegłę oczyścić i pomalować na biało. Potrzeba malowania wynikała nie tyle ze względów kolorystycznych, ile z tego, że cegła odzyskana z gruzu ma bardzo nieregularną fakturę i mocno się kruszy. Warstwa farby dodała jej „ogłady” i zabezpieczyła przed pyleniem.

Nie przegap: Stylowa kuchnia: jak urządzić kuchnię klasycznie elegancką? >>>

Zieleń w aranżacji wnętrz: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Jak sprawdza się zieleń w pozostałych pomieszczeniach domu? Do czego pasuje najbardziej? Dowiedz się z galerii zdjęć!