Wyjątkowo małe podnośniki frontów. Dlaczego okucia są tak ważne?

2021-06-11 12:03 Materiał sponsorowany

Zabudowa kuchenna powinna być przede wszystkim funkcjonalna i zapewnić maksymalną wygodę użytkowania. Projektując kuchnię, często wybieramy szafki robione na wymiar, ponieważ takie rozwiązanie pozwala dopasować mebel do metrażu i układu przestrzennego kuchni. Oprócz samych szafek ważnym elementem są ich elementy konstrukcyjne, czyli okucia.

kuchnia hafele
Autor: materiały prasowe HAFELE

Spis treści

  1. Podnośniki frontów w wersji XS
  2. Kuchnia taka, jak chcesz

Podnośniki frontów w wersji XS

Odpowiednio dobrane podnośniki frontów mogą pomóc nam zaoszczędzić przestrzeń i znacznie poprawić komfort pracy w kuchni. Na szczególną uwagę zasługują podnośniki Free Space marki Hafele, które są najmniejszym dostępnym obecnie modelem na rynku.

Okucia Free Space zajmują tylko 63 mm wnętrza szafki i pozwalają na dźwiganie ciężkich frontów do 10.7 kg. Gdy dodamy do tego nowoczesny, minimalistyczny design otrzymamy produkt o ogromnych możliwościach aranżacyjnych.

Podnośniki Free Space są wyjątkowo uniwersalne i można je stosować z klapami z uchwytem meblowym lub push-to-open. Ponadto, produkt marki Hafele oferuje kąt otwarcia 90 lub 107, więc bez problemu dopasujemy go do naszych preferencji. Oprócz tego, wybierając okucia Free Space możemy regulować ich wysokość, nachylenie frontu i siłę, a w przypadku opcji push-to-open także dystans aktywujący poprzez odbojnik PTO.

Podnośnik Free Space marki Hafele
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Space

Sam podnośnik jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i odznacza się dużą solidnością, więc możemy mieć pewność, że będzie nam służył przez wiele lat. Mocowanie frontu i ramię wykonano ze stali szlachetnej, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, rdzę i wysokie temperatury.

Całość zamknięto w stylowej obudowie z tworzywa sztucznego w czterech kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym. Szeroki wachlarz opcji zwiększa znacząco możliwości aranżacyjne. A sama konstrukcja podnośnika i zakres jego wariantów obejmujący 80 % powszechnie stosowanych klap nieopadających sprawia, że okucie Free Space dostosujemy z łatwością do większego zakresu mebli kuchennych (w porównaniu z innymi modelami podnośników dostępnych na polskim rynku).

Okucie Free Space nie wymaga dodatkowej zaślepki, jest wyposażone w piny ułatwiające pozycjonowanie i ma tylko jeden wkręt mocujący do boku. To wszystko sprawia, że aplikacja okucia Free Space nie zajmuje dużo czasu i jest nieskomplikowana. I co najważniejsze – nie wymaga korzystania z pomocy fachowców.

Podnośnik Free Space marki Hafele
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Space

Kuchnia taka, jak chcesz

Projektując naszą wymarzoną kuchnię dużo uwagi poświęcamy strefie przechowywania, a więc systemom szafek, szuflad i schowków. Często jednak musimy iść na kompromis wybierając zabudowę meblową, głównie ze względu na niewielką powierzchnię kuchni lub nietypowy kształt czy układ pomieszczenia.

Jeśli jesteśmy posiadaczami tego typu przestrzeni, warto zdecydować się na podnośniki Free Space, które pomogą nam zaprojektować estetyczne i funkcjonalne meble kuchenne w każdym rozmiarze. Ponieważ okucie Free Space zajmuje jedynie 63 mm wnętrza szafki, pozwala na dopasowanie wygodnych klap nawet do płytkich korpusów.

Duży udźwig okucia (do 10.7 kg) również poszerza możliwości aranżacyjne, ponieważ nie musimy ograniczać się do lekkich, cienkich frontów, ale możemy wybrać modele cięższe, mając świadomość, że nasz podnośnik do zadań specjalnych bez problemu sobie z nimi poradzi!

Okucie może wydawać się elementem mało znaczącym i niewpływającym na funkcjonalność kuchni. Podnośnik Free Space marki Hafele to dowód, że wcale tak nie jest – ten niewielki element konstrukcyjny pozwala tworzyć kuchenną zabudowę dostosowaną do naszych potrzeb, gustów i preferencji.

Więcej o podnośnikach Free Space na stronie www.hafele.pl