Nowoczesna biała kuchnia i orzechowy fornir

2014-04-30 15:26

Co jest ważniejsze w nowoczesnej kuchni: estetyka czy ergonomia? Aranżacja kuchni (5 m2), w której białe meble kuchenne ładnie komponują się z orzechowym fornirem. Biała kuchnia jest też świetnym tłem dla urządzeń i przedmiotów jednocześnie ułatwiających pracę w kuchni i cieszących oko.

Spis treści

  1. Nowoczesna biała kuchnia: aranżacja
  2. Nowoczesna kuchnia: co łączy kuchnię z salonem?
  3. Białe meble kuchenne i małe AGD
  4. Wyposażenie nowoczesnej kuchni
  5. Kosztorys kuchni

Prezentowana na zdjęciach nowoczesna kuchnia ma niecałe 5 m2. Białe meble kuchenne ładnie łączą się z fornirem orzechowym, który łączy dwa pomieszczenia. Kuchnia 5 m2 i salon stanowią spójne pomieszczenie dzięki zastosowanie tych samych materiałów i kolorów, którymi wykończono wnętrze. Ciepły kolor forniru (orzech amerykański) i białe fronty szafek, białe blaty, stół i krzesła doskonale podkreślają się na wzajem. Szkło, lakierowane na biało, umieszczone nad blatem kuchennym stanowi doskonałe zabezpieczenie ściany i jednoczesnie jest tłem dla designerskiego robota kuchennego Kitchen Aid i czajnika firmy Alessi. Estetyka w nowoczesnej kuchni jest bardzo ważna, acz nie samą estetyką w kuchni człowiek żyje. Równie ważna, jeśli nawet nie ważniejsza, przynajmniej dla tych którzy dużo gotują, jest jej ergonomia. Na szczęście obie te rzeczy da się znakomicie pogodzić projektując nowoczesne kuchnie. Czyli wygodne i sensowne położenie powierzchni roboczej względem sprzętów AGD i światła dziennego z zachwycającym wyglądem. Jeśli mamy wątpliwości czy nasze pomysły na urządzenie nowoczesnej kuchni będą słuszne warto skorzystać z porady doświadczonego architekta wnętrz.

Nowoczesna biała kuchnia: aranżacja

Aranżacja kuchni jest nowoczesna, elegancka i bardzo funkcjonalna – właścicielka szczególnie zadowolona jest z systemu zamykania i otwierania szafek. TIP-ON to system wspomagania, dzięki któremu można zrezygnować z uchwytów i podcięć, wystarczy dotknąć frontu! Gładka, fornirowana drewnem zabudowa (orzech amerykański) to sposób na salonową elegancję w aranżacji kuchni. Białe meble kuchenne dodały aranżacji kuchni lekkości, a dizajnerskie dodatki, o ciekawych, czasem zabawnych formach – młodzienczego luzu.

Nowoczesna kuchnia: co łączy kuchnię z salonem?

Jeśli nowoczesna kuchnia jest mała, ale sąsiaduje przez ścianę z salonem, może warto połączyć oba pomieszczenia? Zyskamy wtedy cenną przestrzeń i oddech. Pamiętajmy jednak, by kuchnia swoją wielkością i estetyką nie zdominowala salonu. Nikt nie chce przecież siedzieć, nawet na najpiękniejszej sofie, ale w… kuchni. Jeśli jest miejsce oddzielmy optycznie kuchnię od salonu półwyspem lub wyspą. Jest jeszcze jeden istotny detal, na który warto zwrócić uwagę, urzadzając nowoczesną kuchnię połączoną z salonem – postarajmy się by kuchnia i salon były wykończone tymi samymi materialami. Jeśli jest to niemożliwe, bo na przykład salon urządziliśmy rok wcześniej, wykończmy kuchnię zupełnie neutralnie, tak by nie grała pierwszej roli. Na pewno sprawdzą się białe meble kuchenne, które będą dobrym tłem dla wyposażenia. Aby dobrze połączyć prezentowane na zdjęciach wnętrze nowoczesnej kuchni z salonem w roli spoiny wystąpiły materiały: fornir z orzecha amerykańskiego oraz lakierowany na wysoki połysk MDF, które pojawiają się także w jadalni, przedpokoju, sypialni i łazience. Jest też białe lakierowane szkło – pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi, oraz corian – na blatach.

Białe meble kuchenne i małe AGD

Oglądając zdjęcia kuchni z białymi meblami, zwróćcie uwagę że nowoczesne materiały wykorzystane w aranżacji tej kuchni, czyli szkło nad blatem oraz corianowe blaty, wpływają na wysoką estetykę wnętrza, a jednocześnie są niezwykle łatwe w utrzymaniu higieny (brak fug pomiędzy płytkami) i czystości na co dzień. Ponadto te gładkie materiały oraz proste formy stanowią idealne tło dla designerskich drobnych sprzętów AGD – kultowego robota kuchennego marki Kitchen Aid, czajnika Alessi, czy przedmiotów użytkowych: lampy projektu Ingo Maurera czy krzeseł Vernera Pantona. Wszystko jest tutaj dokładnie przemyślane – od materiałów wykorzystanych do aranżacji kuchni i salonu, przez wybór mebli kuchennych, po sprzęty AGD uprzyjemniające pracę w kuchni. 

Wyposażenie nowoczesnej kuchni

Zabudowa kuchenna została wykonana na zamówienie – Cortes, Piotr Mazurkiewicz, tel. 502 785 084; szyby matowe – firma Progresso, Paweł Mąkólski; AGD - hurtownia Avis, Baniocha; dodatki do kuchni – QForma, Rossi, IKEA, H&M Home

Kosztorys kuchni

okap OM SE TS, Elica 4 348 zł; piekarnik BO 87 30 AB, Gorenje 1 800 zł; lodówka NRKI 45288, Gorenje 2 250 zł; płyta indukcyjna, Samsung 1 935 zł; zmywarka SMV50E90EU, Bosch 1 880 zł; ekspres do kawy TCC78K751, Bosch 5 600 zł; meble do kuchni 30 000 zł; Razem koszt urządzenia prezentowanej kuchni wyniósł: 47 813 zł

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE