Kuchnia z salonem krok po kroku: jak urządzić? Porady i zdjęcia

2018-10-03 15:17

Twoja kuchnia z salonem wymaga zmiany, a Ty nie masz na nią pomysłu? A może urządzasz ją od podstaw? Skorzystaj z naszych inspiracji! W galeriach znajdziesz zdjęcia z gotowymi pomysłami. Radzimy też, jak urządzić kuchnię z salonem od A do Z.

Spis treści

  1. Kuchnia z salonem: z przegrodami
  2. Kuchnia z salonem: postaw na kolor
  3. Kuchnia z salonem: większa przestrzeń
  4. Kuchnia z salonem: aranżacje i zdjęcia
  5. Kuchnia połączona z salonem: zobacz nasze aranżacje

Kuchnia z salonem powinna być spójna stylistycznie. Połączenie kuchni z salonem wymaga jednak pomysłowości i dobrej aranżacji wnętrza, aby zachować charakter obu pomieszczeń.

Jeśli zastanawiasz się, jaka aranżacja będzie odpowiednia, koniecznie zobacz zdjęcia w galerii. Aranżacje kuchni z salonem z prawdziwych mieszkań pomogą Ci wybrać rozwiązanie odpowiednie dla Twojego domu. W naszej galerii „Kuchnia z salonem zdjęcia” zgromadziliśmy 15 różnych i bardzo ciekawych aranżacji!

Kuchnia z salonem: z przegrodami

Połączona kuchnia z salonem dobrze sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Projektując wspólne pomieszczenie, pamiętajmy, aby w każdym z nich zachować odrębny charakter – ze względu na ich funkcjonalność.

Kuchnia otwarta na salon może być oddzielona od niego ścianką działową, barem, wyspą kuchenną albo na przykład przesuwnymi drzwiami ze szkła. Jeśli planujemy jadalnię, w niektórych przypadkach może ona dobrze się sprawdzić właśnie na połączeniu kuchni z salonem.

Kuchnia z salonem: postaw na kolor

Małą kuchnia z salonem zdecydowanie będzie się dobrze prezentować przy jasnych kolorach ścian. Doskonale sprawdzi się w aranżacji wnętrza biała kuchnia – czyli klasyczny total look, w którym zarówno ściany, jak i meble kuchenne są w białym kolorze. Taka aranżacja kuchni z salonem będzie pasować do nowoczesnego i klasycznego wnętrza.

Kuchnia z salonem: większa przestrzeń

Aranżacja salonu w przypadku otwartej przestrzeni na kuchnię również powinna być przemyślana. Dobrze, jeśli w salonie wydzielimy kącik telewizyjny i strefę relaksu. Zdecydujmy też, czy z kanapy w salonie mamy widzieć osoby urzędujące w kuchni, czy też może lepiej będzie zmienić jej ustawienie. Połączona kuchnia z salonem jest dobrym rozwiązaniem do niewielkich metraży, ponieważ taka aranżacja wnętrza da wrażenie przestrzenności.

Kuchnia z salonem: aranżacje i zdjęcia

Kuchnia z salonem powinna mieć spójną aranżację, a nasze zdjęcia pomogą Ci znaleźć ciekawe rozwiązania do Twojego mieszkania. Projektując kuchnię z salonem, należy pamiętać, aby pomieszczenia zachowały swoją funkcjonalność. Warto także przemyśleć, czy często i dużo gotujemy, a w związku z tym potrzebujemy wygodnej i obszernej kuchni? A może jednak ważniejszy dla nas jest wygodny relaks i dlatego to właśnie strefa wypoczynku w salonie będzie stanowić centrum domu.

Musimy zdecydować, czy nasza kuchnia z salonem będzie miała przestrzeń otwartą, czy raczej oddzielimy je od siebie elementami umeblowania albo częścią jadalną.

Nasza galeria Kuchnia z salonem zdjęcia pomoże Ci dokonać dobrego wyboru i będzie doskonałą inspiracją podczas urządzania kuchni z salonem.

Kuchnia połączona z salonem: zobacz nasze aranżacje

W dołączonych galeriach znajdziesz dodatkowe podpowiedzi, jak urządzić kuchnię z salonem w różnych stylach. Lubisz wnętrze nowoczesne, klasyczne, a może w stylu skandynawskim? Znajdź swój własny pomysł na kuchnię połączoną z salonem!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE