Styl modern farmhouse. Taka kuchnia jest obłędna! NOWE ZDJĘCIA

2024-03-11 14:52

Marzy Ci się przytulna kuchnia w modnym stylu? Postaw na modern farmhouse! Ten styl wychodzi naprzeciw zimnym i surowym wnętrzom. Jest też swego rodzaju złotym środkiem między rustykalnymi elementami a nowoczesnymi akcentami, dzięki czemu stworzymy nie tylko wiejską, ale też współczesną, przytulną przestrzeń.

Spis treści

 1. Przytulna kuchnia
 2. Kuchnia w stylu modern farmhouse
 3. Meble do kuchni w stylu farmhouse
 4. Kolory do kuchni modne w 2024 roku

Przytulna kuchnia

Jakie kuchnie zdominują 2024 rok? Modne będą ciepłe kuchnie o kremowej barwie lub te w wydaniu monochromatycznym, na przykład w czerni. Oba rozwiązania będą prezentować się niezwykle elegancko. Poza tym, pastele są świetnym tłem do dalszej aranżacji.

Optycznie powiększają przestrzeń, ale też sprawiają wrażenie czystości. Dla ocieplenia można wybrać do kuchni drewniany stół i dodatki.

Kuchnia w stylu modern farmhouse

Jak urządzić kuchnię w niezwykle modnym stylu? Postaw na modern farmhouse. Kluczem jest równowaga między rustykalnymi elementami a nowoczesnymi akcentami, dzięki czemu stworzymy nie tylko wiejską, ale też współczesną, przytulną przestrzeń.

Postaw na jasne, neutralne kolory ścian, takie jak

 • biel,
 • beż,
 • szary
 • lub delikatne odcienie pasteli.

Podłoga świetnie będzie wyglądać w ciepłych odcieniach drewna. To samo tyczy się belek sufitowych i blatów. Te drugie mogą być też wykonane z granitu czy marmuru.

Meble do kuchni w stylu farmhouse

Ważne, aby meble były solidne o prostych, klasycznych linach. Do stylu modern farmhouse pasują także meble stylizowane na te z minionych epok - stylowy, uroczy kredens czy krzesełko będą świetnym wyborem.

Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, wybierz duży stół, który stanie się centralnym punktem kuchni. Możesz też rozważyć wyspę kuchenną, która będzie pełnić również funkcję roboczego blatu. Z kolei tak bardzo lubiany w tym stylu bufet sprawdzi się jako miejsce do przechowywania naczyń, sztućców i innych akcesoriów kuchennych,

Stół jest niezbędnym elementem, dlatego jeśli jesteś posiadaczem małej kuchni - postaw na ten z okrągłym blatem. Zmieści się przy nim więcej osób. Poza tym wygląda świetnie!

Uroku rustykalnej kuchni doda niewielka witryna, w której możemy wyeksponować przepiękne zastawy stołowe, filiżanki i inne kuchenne dodatki.

Kolory do kuchni modne w 2024 roku

Kolorystyka w kuchni ma kluczowy wpływ na panujący w niej klimat. W najnowszych aranżacjach spotkamy żywe, intensywne kolory takie jak:

 • granat,
 • mięta,
 • butelkowa zieleń,
 • czerwień,
 • magenta
 • i terakota.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co to jest styl modern farmhouse? Wiejska chata we współczesnym wydaniu. Zdjęcia i inspiracje

Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.

ZOBACZ TAKŻE: