Jakie szafki kuchenne będą modne w przyszłym roku? Na te 7 trendów warto zwrócić uwagę

2022-11-03 18:01

Tym, co tworzy naszą kuchnię, tak naprawdę są szafki, a właściwie ich styl To one zajmują jej największą powierzchnię i najbardziej rzucają się w oczy. Trendy się zmieniają, więc sprawdzamy, co będzie modne w przyszłym roku.

Niebieska kuchnia
Autor: Materiały prasowe/ caffelattehome.com

1. Ciemne barwione drewno

Sarah Robertson, założycielka Studio Dearborn, przewiduje, że wkrótce nastąpi wielki powrót do szafek kuchennych wykonanych z ciemnego, bejcowanego drewna. Będzie ono stanowić swoistą przeciwwagę dla innych, nasyconych kolorów, a jednocześnie budzić sentyment i nawiązywać do kuchni naszych dziadków.

Kuchnia od Studio Dearborn
Autor: facebook.com/studiodearborn

2. Witraże zamiast tradycyjnych szyb

Projektantka Margarita Bravo uważa, że wielki powrót gablot kuchennych, w których zamiast szyb będą ozdobne witraże, jest nieuchronny. Z pewnością bogata ornamentyka doda szyku każdej kuchni.

Kuchnia z witrażami
Autor: instagram.com/baxtingui, fot. Adam Kane Macchia

Powyższa różowa monochromatyczna kuchnię ma wielu ojców. Stworzyli ją Baxt Ingui Architects. Została ona zaprojektowana dla Brooklyn Heights Designer Showhouse 2022, a zawierające szkło ołowiowe firmy Sunburst Studios szafki kuchenne to dzieło Taffera Fine Building & Finishes i Ace Fabrications. 

3. Szafki w dwóch kolorach

Chociaż nie jest to oczywisty wybór, ten trend powoli zaczyna się przebijać. To dobry wybór, szczególnie gdy podobają się nam ciemne kolory - można je zastosować do dolnych szafek kuchennych, natomiast górne utrzymać w jaśniejszej tonacji, która zrównoważy i doda lekkości całemu projektowi.

Niebieska kuchnia z akcentami drewnianymi
Autor: Projekt Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design arch. Dominika Domagała, zdj. Zagórny Studio

4. Nietypowe uchwyty

Detale są ważne! To one całkowicie mogą zmienić charakter wnętrza. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na bogatą ornamentykę czy bardzo proste minimalistyczne gałki czy uchwyty, uzyskasz całkowicie odmienny efekt!

Uchwyty do szafek
Autor: instagram.com/dockingdrawer, instagram.com/studiodearborn

5. Odważne kolory

W polskich domach kiedyś różowa kuchnia była czymś niespotykanym. Dzisiaj to właśnie kolory wysuwają się na prowadzenie, jeśli chodzi o kuchenną modę! Niektórzy lubią zaszaleć i stawiają nawet na żółcie, pomarańcze czy czerwienie. Nawet jeśli nie jesteś przekonany, czy faktycznie kolorowe szafki to dobry pomysł, możesz dodać nieco koloru do swojej kuchni za pomocą tapety.

Kolorowa kuchnia
Autor: Materiały prasowe/andshufl.com

6. Naturalne wykończenia

Naturalne drewno w kuchni jest typowe na rustykalnych pomieszczeń. Jak twierdzi projektantka Hilary Matt, przewijało się ono już w tegorocznych trendach, jednak w przyszłym roku będzie ono jeszcze bardziej widoczne.

Naturalna kuchnia
Autor: facebook.com/studiodearborn

7. Materiały mieszane

Do tej pory metalowe szafki kojarzyły się z surową i sterylną kuchnią w restauracji. Teraz nie tyle co metal, ale mieszanie i mniej typowe łączenie ze sobą różnych materiałów zyskuje na popularności.

Kuchnia wg Tima Neve
Autor: Materiały prasowe/Tim Neve
Źródło: housebeautiful.com

Jesteś na etapie wybierania kuchni? Przeczytaj również: