Kuchnia w stylu industrialnym otwarta na salon: wyspa kuchenna i ażury

2017-03-17 16:18

Kuchnia w stylu industrialnym w zielonej dzielnicy Warszawy? Czemu nie! Mieszkanie na Sadybie znajduje się tuż przy rezerwacie przyrody, 50 metrów do Jeziorka Czerniakowskiego. W wystroju kuchni króluje metal, beton, ale także drewno – w dodatku ciekawie wykorzystane np. na suficie.

Spis treści

  1. Wymarzone mieszkanie na Sadybie
  2. Kuchnia w stylu industrialnym połączona z salonem
  3. Styl industrialny - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Wymarzone mieszkanie na Sadybie

Właściciele przez dwa miesiące szukali inspiracji i czegoś, co zachwyci obydwoje. W końcu trafili na projekt firmy Scavolini – Diesel Social Kitchen. Eklektyzm, plastyczność, a także wykorzystanie drewna, metalu i betonu przypadły do gustu właścicielom, dlatego postanowili pójść w tym kierunku. – Właściciele byli bardzo zaangażowani w projekt – potwierdza Kasia Jaskulska, projektantka (K/Koncept). Marzyli o wnętrzu w stylu industrialnym, z dużą ilością betonu i metalu, o chłodnej kolorystyce, opartej na gamie szarości i czerni. Aranżację udało się ocieplić akcentami koloru żółtego i miedzi oraz drewnem – „z przeszłością”, noszącym ślady użycia.

Nie przegap: Wnętrza w stylu industrialnym - zobacz ZDJĘCIA >>>

Wnętrze trzeba było doświetlić, bo loggia mieszkania wyżej nieco je zaciemnia. Projektantka postawiła na biel, lustra i dużo zróżnicowanego oświetlenia: reflektorki na szynach, kinkiety i masywne lampy przemysłowe w części dziennej. Wrażenie robią metalowe przegrody. – Mają przesłaniać, ale jednocześnie przepuszczać światło i nie ograniczać przestrzeni – tłumaczy Kasia. – Zostały wykonane na zamówienie: dobrałam kształt profili metalowych, rodzaj siatki, kolor. Z tych samych profili powstały podwieszane szafki kuchenne, konstrukcja wyspy i szafki pod telewizorem, meble i elementy wyposażenia łazienki. Dzięki temu wystrój całego mieszkania ma spójny charakter.

Kuchnia w stylu industrialnym połączona z salonem

Wyspa kuchenna, zupełnie nie wiadomo kiedy, stała się sercem mieszkania. Tutaj domownicy gotują, jedzą, rysują, pracują. – Otwarta kuchnia to ogromna zaleta – mówią właściciele – bo stanowi element życia społecznego – na przykład podczas odwiedzin znajomych czy rodziny. Minus? Jeśli nie pilnuje się porządku i nie chowa od razu naczyń do zmywarki, nie wygląda to najlepiej.

Metalowo-szklane górne szafki właściciele wypatrzyli w knajpce na Powiślu. Zapytali o wykonawcę i tak dotarli do pana Bogdana z Łomianek (autora wszystkich metalowych elementów w mieszkaniu). Fronty dolnych szafek są zbite z desek. Kolor betonowego blatu projektantka dobrała do płytek podłogowych.

Zobacz też: Podłoga w kuchni - wybieramy płytki kuchenne na lata >>>

Część szafek jest zamknięta, ma fronty ze zbrojonego szkła, a część otwarta. – Takie rozwiązanie to ostatnio silny trend w projektowaniu kuchni – wyjaśnia projektantka. Blat kuchenny i okładzinę ściany nad nim wylano z betonu, pod wymiar.

To nam się podoba: warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie na suficie, przypominające sufit podwieszany. Ciepły kolor desek dodaje przytulności chłodnym industrialnym elementom.

– Już na etapie inspiracji mieliśmy w planach oryginalne wiszące lampy, które znalazłem na zdjęciach jakiegoś loftu – mówi właściciel. Długo szukali czegoś podobnego, ale nic ich w pełni nie przekonywało. Zależało im na lampach w dymionym szkle. Gdy projektantka zaproponowała Brokis Shadows, po prostu się w nich zakochali.

Styl industrialny - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Modny styl industrialny kojarzy się zwłaszcza z przestronnymi loftami. Ale nawet w małym mieszkaniu można się cieszyć takim wystrojem.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE