Przepis na styl: praktyczne sprzęty, które udekorują kuchnię

2018-10-01 5:00

Mniej minimalizmu, więcej przytulności i natury – taka kuchnia obecnie króluje w trendach. Ważne w niej miejsce zajmują pomysłowo zaprojektowane sprzęty. Dekorują i świetnie służą na co dzień.

Współczesna kuchnia to swoiste laboratorium smaku, w którym wszystkie elementy wyposażenia tworzą spójną całość. Nowoczesne wzornictwo łączy pełną funkcjonalność z przemyślanym estetycznym designem. I tym właśnie wyróżniają się produkty proponowane przez FRANKE. Pozwalają zarówno celebrować pracę w kuchni, jak i sprawnie przygotować ulubiony przysmak. Co więcej, doprawiają wystrój subtelną dawką kolorów i wzorów. Możesz je wprowadzić w sposób niestandardowy, stawiając na pomysłowo zaprojektowane baterie kuchenne oraz okapy. Zdobią je bowiem faliste linie, żłobienia, „pikowania” i najmodniejsze barwy: pastele, stare złoto, spatynowana miedź. W takiej kuchni na pewno wyczarujesz coś pysznego!

Tafla ręcznie formowanego szkła przypominająca falistą powierzchnię jeziora – okap Maris Free to ukłon w stronę natury. Za zjawiskowy design odpowiada nowojorski architekt i projektant Dror Benshetrit. Z kolei w baterii kuchennej Maris Free skręcone żłobienia wylewki przywodzą na myśl dynamikę strumienia wody. Taki design odświeża i ociepla aranżację kuchni. Najlepiej poczuje się w otoczeniu naturalnych, spokojnych kolorów.

Okap i bateria Maris Free
Autor: materiały prasowe Franke Okap i bateria kuchenna z kolekcji Maris Free w nowoczesnej, ale bardzo przytulnej kuchni

Zobacz też film o Maris Free:

A może barwna przytulność? Okap Smart Deco to 7 matowych kolorów do wyboru oraz bardzo wygodne sterowanie pokrętłem. Do tego dochodzi oświetlenie LED, a także cicha praca – zaledwie 48 dB w trybie podstawowym. Ponieważ w trendach sezonu mocno się zaróżowiło, śmiało wprowadź ten kolor do wystroju kuchni za pomocą okapu Smart Deco. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza odcień pastelowy.

Okap kuchenny Franke
Autor: materiały prasowe Franke Okap kuchenny Smart Deco w delikatnym kolorze różowym

Nowoczesny design z fantazją? Warto zwrócić uwagę na okap Impress. Jego przedni panel został wykonany z wytłaczanego w geometryczny wzór poliuretanu w 6 kolorach do wyboru. Plusem jest także niewielka głębokość urządzenia i uchylny przedni panel, dzięki czemu okap pracuje efektywnie nad całą powierzchnią płyty grzejnej.

Okap kuchenny Impress
Autor: materiały prasowe Franke Dobre wrażenie, czyli okap Impress i geometryczny dekor na przednim panelu

Kroplę koloru można wprowadzić również za pomocą baterii kuchennej. Model Active Plus spójnie dobierzemy do zlewozmywaka oraz mebli kuchennych. Do dyspozycji mamy 7 różnych wykończeń, w tym wspaniały kolor rustykalnej miedzi.

Baterie kuchenne Active Plus
Autor: materiały prasowe Franke Baterie kuchenne Active Plus w dwóch modnych kolorach, dzięki którym stają się praktycznymi dekoracjami kuchni

 

.. Najnowsze informacje na temat produktów Franke znajdziesz na Facebooku i Instagramie.