Kuchnia biała z drewnem: zawsze modna i ponadczasowa. Najpiękniejsze inspiracje

2024-03-07 11:07

Jeśli jesteś na etapie urządzania kuchni i zastanawiasz się, jaki kolor frontów wybrać, aby nigdy nie wyszły z mody, postaw na klasykę! Kuchnia biała z drewnem jest ponadczasowa! Zajrzyj do naszej galerii i zobacz najpiękniejsze inspiracje z prawdziwych polskich mieszkań.

Spis treści

  1. Kuchnia biała z drewnem: elegancja i natura
  2. Kuchnia biała z drewnem: biel optycznie rozjaśnia wnętrze
  3. Kuchnia biała z drewnem: drewno daje przytulność
  4. Kuchnia biała z drewnem: pasuje do każdego stylu
  5. Kuchnia biało-drewniana. Zdjęcia

Kuchnia biała z drewnem: elegancja i natura

Elegancka biel i ciepło naturalnego drewna tworzy niepowtarzalną estetykę, która nigdy się nie znudzi. Nic dziwnego, że właśnie takie kuchnie oglądamy w wielu nowoczesnych projektach. 

Kuchnia biała z drewnem: biel optycznie rozjaśnia wnętrze

Sama biel jest niezwykle uniwersalna. Kojarzy się nie tylko z prostotą, ale też harmonią i czystością. Biało-drewniane kuchnie idealnie wpisują się w tę estetykę. Te kolory nadają temu pomieszczeniu jasność i wprowadzają poczucie lekkości i przestronności.

Biały kolor odbija światło, więc Kuchnia biało-drewniana zdaje się być dużo większa niż w rzeczywistości. Połączenie drewna i bieli zatem to dobre rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, które potrzebują optycznego powiększenia. 

Mieszkanie dla dużej rodziny na Bielanach
Autor: Projekt wnętrza: Jacek Tryc, stylizacja: Romana Tryc, zdjęcia: Jacek Tryc

Kuchnia biała z drewnem: drewno daje przytulność

Praktycznie żadne wnętrze nie może obyć się bez drewna. Próżno szukać stylu, którego nie byłoby elementem. Chętnie wykorzystuje się go, bo jest bliskie naturze, ale też niezwykle trwałe. Z bielą tworzy delikatny, bardzo dekoracyjny kontrast i wnosi naturalny akcent. Zimna, surowa biel przez drewno może zostać ocieplona, a ta w ciepłych tonach stworzy z nim przytulny miks. 

Kuchnia biała z drewnem: pasuje do każdego stylu

Kuchnia biało-drewniana biało-drewnianej kuchni nie równa.  Te barwy łączą w sobie cechy stylów klasycznego i nowoczesnego, ale, jak można zobaczyć w naszej galerii, za ich pomocą można urządzić kuchnię w praktycznie każdym stylu: od minimalistycznego, przez modern classic, aż po japandi. 

Drewno tak typowe dla stylu skandynawskiego czy rustykalnego w połączeniu z bielą również wpisze się i w ich estetykę. Śmiało można powiedzieć, że nie ma takiego stylu, w którym to połączenie, by się nie sprawdziło i nie dałoby się go zastosować zgodnie z własnymi preferencjami. 

Kuchnia biało-drewniana. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kaszmirowa kuchnia: modna i ponadczasowa. 13 pomysłów na kaszmirową kuchnię

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny