Bartosz włożył dużo serca w urządzanie mieszkania. Kuchnia jest ponadczasowa i stylowa

2023-05-23 13:04

Niewielkie mieszkanie w Szczecinie, należące do Agnieszki i Bartosza, ma swoje centrum w salonie połączonym z aneksem kuchennym. Wkomponowano go w przestrzeń dzienną tak, aby nie dominował, ale podkreślał prosty, nowoczesny styl aranżacji.

Kuchnia otwarta
Autor: Mariusz Bykowski Przestrzeń dzienną urządzono, ograniczając do minimum liczbę mebli i wolnostojących przedmiotów. Szara sofa, podwójny stolik i cztero- osobowy stół na granicy z kuchnią tworzą spójną całość.

Bartosz włożył dużo serca w urządzanie mieszkania dla siebie i Agnieszki. Dzięki temu, że projekt powstawał jeszcze w trakcie budowy, wszystko zostało dokładnie przemyślane. – Zakup mieszkania na tak wczesnym etapie pozwolił nam dostosować je do swoich potrzeb. Nie chodzi tylko o zmiany w układzie ścian, ale też o niewidoczne, choć niezwykle ważne elementy, jak instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne – mówi Bartosz.

Kuchnia miała być pierwotnie osobnym pomieszczeniem, ale deweloper zgodził się na połączenie jej z pokojem dziennym. Utrzymana w ponadczasowej bieli (daje poczucie czystości i nie narzuca się, wyjaśnia właściciel) tworzy całość z salonem. Ponieważ nie ma w nim szaf, z wyjątkiem szafki RTV i barku, zabudowa kuchenna jest miejscem przechowywania nie tylko naczyń czy sprzętów kuchennych.

Fronty części górnych szafek są z czarnego szkła. Podświetlone wieczorem, stają się bardzo efektownym elementem aranżacji. – Fronty z połyskiem i szklaną taflę nad blatem zastosowaliśmy celowo, mają odbijać światło, które wpada przez wielkie okno balkonowe w przeciwległej ścianie – tłumaczy Bartosz.

Jadalnia w kuchni
Autor: Mariusz Bykowski
Kuchnia z jadalnią
Autor: Mariusz Bykowski

Do tablicy

Biel dominuje, ale to czarne akcenty przykuwają wzrok: oprócz szklanych frontów fragment ściany pomalowanej farbą tablicową. Szarość blatu nawiązuje do koloru ścian w przestrzeni dziennej.

Kuchnia z farbą tablicową
Autor: Mariusz Bykowski
Farba tablicowa
Autor: Mariusz Bykowski

Cegła na niby

Ściana nad blatem roboczym wygląda jak cegła osłonięta szybą. W rzeczywistości jest to wydruk na szkle, który sprytnie myli oko. Właściciele rozważali użycie tu naturalnej cegły, ale przeważył wzgląd praktyczny – szybę łatwiej wyczyścić.

Ściana nad blatem kuchennym
Autor: Mariusz Bykowski
Kuchnia czysta i lśniąca
Bbartosz Andrzejczak, architekt wnętrz i krajobrazu, bartoszandrzejczak.pl
Bbartosz Andrzejczak, architekt wnętrz i krajobrazu, bartoszandrzejczak.pl

Wybierając materiały na zabudowę kuchenną, zwracaliśmy uwagę na łatwość konserwacji i użytkowania. Wybór padł na fronty akrylowe. Wykonane są z płyt MDF, których wierzch pokryty jest cienką warstwą akrylu. Fronty takie są odporne na działanie promieni UV, a głębia połysku jest lepsza niż w przypadku powierzchni lakierowanych (efekt szkła). Fronty akrylowe bardzo łatwo się czyści – wystarczy użyć miękkiej ściereczki i wody z dodatkiem mydła. Do wykończenia ściany nad blatami oprócz szkła (tak jak u nas) można alternatywnie zastosować farbę ceramiczną, która charakteryzuje się wysoką odpornością na szorowanie.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE