Nowoczesne kuchnie w bloku - ZDJĘCIA CIEKAWYCH ARANŻACJI

2015-01-07 17:35

Kuchnie w bloku często potrzebują remontu. Zobacz, jak ponure i ciasne pomieszczenie, może przeistoczyć się w jasne i nowoczesne wnętrze. Pokazujemy ciekawe kuchnie w bloku - zdjęcia, pomysły na urządzenie, podpowiedzi, jak przeprowadzić remont kuchni w bloku.

Spis treści

  1. Remont małej kuchni w bloku
  2. Dobry projekt małej kuchni w bloku
  3. Kolory w małej kuchni w bloku
  4. Kuchnie w bloku - ZDJĘCIA i ARANŻACJE

Kuchnia w bloku przed remontem była ciasna i nieustawna. Ponadto korzystanie z małej kuchni znacznie ograniczały drzwi. Poza tym kuchnia była ciemna, z wąskim "okienkiem podawczym" na pokój - częste rozwiązanie w starych mieszkaniach w bloku. Zniszczone meble kuchenne nie tworzyły spójnej zabudowy. Brakowało m.in. kuchenki. 

Przedstawiamy aranżację kuchni po remoncie, a także galerie ze zdjęciami kuchni w bloku.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Remont małej kuchni w bloku

Remont ciasnej, ciemnej kuchni w bloku zaczął się od wyburzania ścian działowych i likwidacji drzwi prowadzących do kuchni. Dzięki temu kuchnia otworzyła się na pokój dzienny, a w kawalerce zrobiło się więcej miejsca, dzięki czemu wnętrza mają lepsze proporcje. Do ciemnej kuchni zaczęło wreszcie zaglądać słońce z dużych okien w salonie. Wieczorem i w pochmurne dni promienie zastępują zamocowane u sufity halogeny.

Łagodne i nastrojowe światło w małej kuchni płynie z nisz nad blatem. By stała się jasność, trzeba było zupełnie zmodernizować instalację elektryczną podczas remontu kuchni w bloku. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych skryła plątaninę kabli. Po ubytkach pojawiły się nabytki, na granicy kuchni i przedpokoju zmieściła się szafa wnękowa. Trzeba było tylko dobudować boczną ścianę.

Polecamy: Mała kuchnia w stylu skandynawskim. Kuchnia z salonem w barwach natury>>

Dobry projekt małej kuchni w bloku

Nowoczesna klasyka - taką aranżację kuchni w bloku wybrał pan domu. Właściciel postawił w kuchni w bloku na tradycyjne rozwiązania (drewniane meble, jasne ściany, gresowe płytki) i przełożył je na język współczesności (kubiczne formy, kontrastowe zestawienia czystych kolorów). Tak powstała nowoczesna kuchnia w bloku energicznego mężczyzny twardo stąpającego po ziemi. Kompaktowa zabudowa w kuchni jest funkcjonalna i estetyczna. Fornirowane drzwiczki szafek kuchennych kryją szuflady, szafki, zmywarkę, lodówkę, a nawet półki na wino.

Zobacz również: ŻÓŁTA KUCHNIA - pomysł na aranżację małej kuchni w radosnych kolorach>>

Kolory w małej kuchni w bloku

Właściciel mieszkania preferuje we wnętrzach klasyczne materiały, stąd czereśniowy fornir mebli. Wykończono je półmatowym lakierem, by podkreślić naturalny kolor i usłojenie drewna. Właściciel był także zdecydowany co do palety kolorystycznej w aranżacji kuchni w bloku otwartej na salon. Bieli ścian i podłogi oraz brązom mebli miały dodać dynamiki czerwone i stalowe elementy. Lekkości zwartym płaszczyznom, półprzezroczyste dodatki jak z modnej kawiarni, gdzie puls miasta bije całą dobę.

Zobacz: 10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA>>

Kuchnie w bloku - ZDJĘCIA i ARANŻACJE

Przedstawiamy kilka projektów kuchni w bloku - zdjęcia nowoczesnych i bardziej tradycyjnych aranżacji.