ŻÓŁTA KUCHNIA - pomysł na aranżację małej kuchni w radosnych kolorach

2013-05-09 12:30

Żólta kuchnia z pokazywanego przez nas projektu jest aneksem pokoju dziennego. By kuchni i salonowi nadać spójny charakter, właścicielka użyła soczystych kolorów - żółte ściany, żółte szkło nad baltem oraz zabawne żółte dodatki. Nastrój w żółtej kuchni tworzy intensywny, słoneczny kolor ścian. Taka kuchnia spodoba się osobom lubiącym kolorowe wnętrza.

Spis treści

  1. Żółta kuchnia - odważny kolor ścian
  2. Pomysł na ścianę nad blatem w żółtej kuchni
  3. Polecamy galerie - pomysły na żółty kolor we wnętrzu

Otwarte kuchnie w większych mieszkaniach to efektowne rozwiązanie. W mniejszych wnętrzach - zazwyczaj konieczność. Dzięki temu na niewielkim metrażu zyskuje się pożądaną przestronność. Tak postąpiła Katarzyna - nie zmieniła zaproponowanego przez dewelopera rozkładu pomieszczeń, czyli połączenia kuchni z pokojem dziennym. Zadbała jedynie o odpowiedni charakter i styl kuchni. Zaplanowała radosną, żółtą kuchnię połączoną stylistycznie z salonem.

Zobacz: Płytki do kuchni na ścianę oraz 30 innych pomysłów na ścianę w kuchni [ARANŻACJE]>>

Żółta kuchnia - odważny kolor ścian

Kuchnia połączona z salonem wymaga dobrego projektu. Właścicielce zależało na tym, żeby strefa kuchenna i wypoczynkowa pokoju dziennego tworzyły zgraną całość. Pomalowała więc ściany obu części - kuchni i salonu - farbą o odcieniu słonecznej limonki (Tikkurila). Ułożyła też w całym pomieszczeniu jednakową posadzkę - laminowane panele w kolorze ciemnego drewna. Dzięki energetycznemu, żółtemu kolorowi miejsce kulinarnych eksperymentów zyskało przytulną, nietechniczną osobowość. Dodatkowo intensywna barwa ścian sprawia, że pas górnych, ciemnobrązowych szafek kuchennych nie wygląda ciężko. Tak powstała oryginalna żółta kuchnia.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Pomysł na ścianę nad blatem w żółtej kuchni

Katarzyna chciała zamontować nad blatem szkło w takim kolorze, jaki mają ściany. Barwione tafle szkła (lacobel) okazały się zbyt dużym wydatkiem. Wykonawcy podpowiedzieli inne, tańsze rozwiązanie. Szkło maluje się od spodu farbą o identycznym kolorze jak ściana i później przykleja nad kuchennym blatem. Mocowanie (na klej montażowy) szklanego wykończenia żółtej ściany w kuchni jest wtedy niewidoczne.

Źródło: M jak mieszkanie

Polecamy: Mała kuchnia z pojemną zabudową. 10 pomysłów na aranżacje małej kuchni>>

Polecamy galerie - pomysły na żółty kolor we wnętrzu

Żółta kuchnia, żółte ściany, żółte dodatki - możliwości, by wykorzystać ten energetyczny kolor, jest wiele. Sprawdź, co proponujemy.