Oliwkowa kuchnia. Jak urządzić bardzo małą kuchnię

2023-09-13 11:18

– Gdy opowiadaliśmy znajomym, że będziemy mieć oliwkową kuchnię, uprzejmie przytakiwali głowami, choć ich miny wskazywały na zdziwienie. Po skończeniu prac wielu z nich wzięło jednak od nas namiary na producenta frontów – mówi Krzysztof. Mała oliwkowa kuchnia w stylu loftowym jest idealnym dopełnieniem salonu.

Spis treści

  1. Kuchnia w kawalerce
  2. Mała kuchnia w stylu loftowym
  3. Ściana nad blatem kuchennym
  4. Fronty kuchenne na zamówienie

Kuchnia w kawalerce

To niespełna 32-metrowe mieszkanie znajduje się w budynku zabytkowej elektrowni na krakowskim Kazimierzu. Kupiliśmy je w stanie deweloperskim, z myślą o stworzeniu apartamentu pod wynajem.

Mała kuchnia w stylu loftowym

Od początku zależało nam na tym, by podkreślić loftowy styl miejsca oraz wprowadzić do wnętrza ciepło i elegancję – mówią Olga i Krzysztof. Nie chcieli, tak jak sugerował deweloper, aneksu kuchennego na planie litery L. Woleli mniejszą przestrzeń, będącą dopełnieniem salonu, a nie miejscem stricte do gotowania.

– Wprowadziliśmy układ zabudowy do planera IKEA. Na niewielkiej powierzchni zmieściliśmy to, co niezbędne: lodówkę podblatową, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę. Celowo wybraliśmy dwupalnikową płytę indukcyjną i zrezygnowaliśmy z okapu. Przecież nikt nie będzie tu gotować wielkich posiłków – wyjaśniają. – Projekt zmienialiśmy na bieżąco. Żył własnym życiem – żartują.

Ściana nad blatem kuchennym

Na ścianie nad blatem początkowo planowali płytki, ale doszli do wniosku, że zdefiniowałyby ten aneks jako kuchnię, a nie przedłużenie salonu. Finalnie wybrali na ścianę niski panel zabezpieczający i dobrej jakości farbę zmywalną.

Fronty kuchenne na zamówienie

Fronty oraz elementy wykończeniowe mebli zamówili w firmie FRØPT. Dodali do nich mosiężne uchwyty (Plankton) i eleganckie małe AGD. – Oczywiście całość potem przetestowaliśmy. Był szampan, pamiątkowe zdjęcia, dobry nastrój… Nic nas nie rozczarowało – wspomina para.

Aneks kuchenny, jadalnia
Autor: Mariusz Bykowski
Polskie fronty do szafek IKEA
Magdalena Milejska, projektantka FR∅PT, fropt.pl
Magdalena Milejska, projektantka FR∅PT, fropt.pl

Fronty dopasowane do szafek IKEA z systemu Metod to coraz bardziej widoczny w Polsce trend w projektowaniu kuchni. Zabudowę opartą na tym rozwiązaniu można dostosować do indywidualnych potrzeb. Gdy nie mamy ochoty na standardowe drzwiczki, a jednocześnie zależy nam na wysokiej jakości materiałów, warto sięgnąć np. po fronty FRØPT – wykonane z drewna lub lakierowanej płyty MDF, gładkie albo frezowane, z uchwytami lub bez, w dowolnym kolorze ze wzornika NCS lub RAL. Uzupełnieniem całości są cokoły i panele maskujące, które można zamówić na miarę albo też wybrać uniwersalne i dociąć je podczas montażu.

Przeczytaj także: Zielona kuchnia w stylu hygge to projekt właścicielki. Jej dumą jest ogródek ziołowy na ścianie

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE