Pomysł na zlewozmywak, czyli dobieramy zlewozmywak do wnętrza – i do potrzeb

2019-07-02 12:32

W kuchni spędzamy od kilku do kilkunastu godzin każdego tygodnia. Nic dziwnego – to właśnie tu przyrządzamy potrawy i napoje, pieczemy, zmywamy naczynia, czasem spożywamy również posiłki. Większość z tych czynności wymaga dostępu do bieżącej wody, trudno więc wyobrazić sobie kuchnię bez zlewozmywaka. Szukając najodpowiedniejszego modelu, trzeba wziąć pod uwagę wiele jego cech: wygląd, trwałość, łatwość w czyszczeniu, funkcjonalność. Połączenie wszystkich tych elementów nie jest szczególnie trudne – wystarczy dobry pomysł!

Nowa kuchnia: czas na zmiany!
Autor: materiały prasowe Ferro

Poszukiwanie inspiracji możemy rozpocząć od przejrzenia dostępnych produktów. Zlewozmywaki z oferty FERRO posiadają zróżnicowane kształty i rozmiary. Łatwo będzie więc wybrać dla nich miejsce, w którym sprawdzą się pod kątem praktycznym, równocześnie nadając kuchni stylowy wygląd. Mimo nowoczesnego designu, znakomicie pasują także do wnętrz stylowych. Przykładowo, widoczny na zdjęciu model BIZZY stanowi doskonałe uzupełnienie pomieszczenia utrzymanego w stylu prowansalskim.

Ferro - bateria Tiga VerdeLine, zlewozmywak Bizzy
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria zlewozmywakowa stojąca TIGA VerdeLine oraz zlewozmywak jednokomorowy BIZZY, tu w kolorze piaskowym, średnicy 52 cm. 

Pomysłem, który z pewnością zainteresuje posiadaczy dużych kuchni, jest montowanie zlewozmywaka na centralnie umieszczonej wyspie. Zabieg ten ułatwi korzystanie z niego, dając swobodniejszy dostęp do bieżącej wody. To praktyczne rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne między innymi podczas wspólnego gotowania posiłków. Wyposażone w wyspę pomieszczenie jest modne i nowoczesne, ale przede wszystkim daje poczucie optymalnego wykorzystania przestrzeni. Doskonale widać to na zdjęciu aranżacyjnym z białym półtorakomorowym zmywakiem OZZY.

Ferro - bateria Zumba, zlewozmywak Ozzy
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką ZUMBA, tu w energetycznym cytrynowym kolorze, oraz zlewozmywak półtorakomorowy OZZY, tu biały o wymiarach 91x52 cm.

Alternatywą dla zlewozmywaka znajdującego się na wyspie może być umieszczenie go pod oknem. Takie rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością, co oczywiście ma swoje uzasadnienie. Naturalne, dzienne światło jest naszym sprzymierzeńcem podczas wielu domowych prac – również przy zmywaniu naczyń czy myciu warzyw lub owoców. Z pewnością docenimy jednak i inne zalety – między innymi możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza czy podziwiania pięknej pogody w trakcie mycia talerzy, garnków i sztućców.

Granitowy zlewozmywak Ferro
Autor: materiały prasowe Ferro Zlewozmywak granitowy MEZZO.

W ofercie FERRO znajdują się dwa rodzaje zlewozmywaków: wykonane z mieszanki specjalnych materiałów, nazywane granitowymi oraz stalowe. Różnią je nie tylko parametry techniczne, ale także i ogólna estetyka. Wybór pomiędzy tymi możliwościami będzie kolejnym ważnym krokiem przy projektowaniu naszej wymarzonej kuchni. Modele ze stali nierdzewnej wyróżnia wysoka trwałość (w tym odporność na zabrudzenia, i wysoką temperaturę) oraz minimalistyczna elegancja. Metaliczna powierzchnia estetycznie komponuje się z niemal wszystkimi kolorami, co da nam sporą swobodę  podczas urządzania kuchni. 

Ferro - bateria Freya, zlewozmywak Ozzy
Autor: materiały prasowe Ferro Bateria zlewozmywakowa z wyciąganym natryskiem FREYA, przeznaczona do zlewozmywaka granitowego, tu zestawiona ze zlewozmywakiem półtorakomorowym OZZY w rozmiarze 91x52 cm i kolorze piaskowym. 

Za jeszcze trwalsze od zlewozmywaków stalowych uchodzą granitowe. Tworzone są one z kamienia kwarcowego, żywicy oraz specjalnego utwardzacza. Finalny produkt jest więc odporny nie tylko na uderzenia, ale także na przebarwienia. Do mieszanki dodaje się również barwniki, dzięki którym można uzyskać pożądany kolor. Pozwala to bez trudu dobrać barwę interesującego nas modelu do wystroju reszty pomieszczenia. Aranżacja powyżej przedstawia neutralną estetycznie wersję piaskową zlewozmywaka OZZY.

.. Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj TEMAT MIESIĄCA: Nowa kuchnia – czas na zmiany! >>

A co z bateriami zlewozmywakowymi? Obok modeli zaprezentowanych na zdjęciach aranżacyjnych szczególnie warto polecić tę wyjątkową ósemkę:

Baterie zlewozmywakowe Ferro
Autor: materiały prasowe Ferro Baterie zlewozmywakowe marki Ferro. W górnym rzędzie od lewej: Freya, Sonata, Tiga VerdeLine (nowość), Zicco (nowość); w dolnym rzędzie od lewej: Adore (nowość), Freya, Fiesta (nowość) i Zumba (z elastyczną wylewką – nowość).