Gorące żeberka: grzejniki dekoracyjne do kuchni

2017-04-28 8:00

Grzejniki dekoracyjne na dobre zadomowiły się w łazienkach, w kuchni natomiast zdają się wciąż niedoceniane. A przecież to wnętrze znacznie bardziej reprezentacyjne. Warto więc pokusić się o grzejnik kuchenny ciekawszy niż zwykły kaloryfer. Tym bardziej że jest w czym wybierać.

Grzejnik dekoracyjny
Autor: materiały prasowe Zehnder Grzejnik „Excelsior” można montować na ścianie lub jako dzielące przestrzeń przepierzenie. Modułowa konstrukcja pozwala na dopasowanie jego kształtu i wymiarów do potrzeb, a smukłe kolektory sprawiają, że zawsze wygląda lekko.

Zwłaszcza w otwartej kuchni każdy element wystroju powinien pełnić podwójną funkcję – użytkową i ozdobną. Grzejnik nie jest tu wyjątkiem. Zamiast typowego kaloryfera wybierzmy więc grzejnik dekoracyjny, który doda wnętrzu urody lub – jeśli nie chcemy, by zwracał uwagę – dyskretnie wtopi się w tło.

Grzejnik dekoracyjny
Autor: materiały prasowe Kalmar Proste pionowe kolektory grzejnika dekoracyjnego „Agora” marki Tubes Radiatori ciekawie nawiązują do zabudowy z desek. Grzejnik w całości wykonany z aluminium jest dostępny w różnych rozmiarach, zawory do regulacji mogą być zamontowane na ścianie.

Ta „niewidzialność” to ogromna zaleta, bo wszyscy wiemy, jakim dysonansem w starannie urządzonym stylowym wnętrzu potrafi być biała płaszczyzna grzejnika. Zamiast tłumaczyć sobie, że tak być musi, możemy tego uniknąć. Wybierzmy do kuchni grzejnik dekoracyjny w kolorze ściany lub taki, który sposobem wykończenia nawiąże do mebli lub innych elementów wystroju. Praktycznym dodatkiem będzie reling lub wieszak na ściereczki i ręczniki.

Grzejnik dekoracyjny
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Kuchnia to często domowe centrum zarządzania. Zamiast magnesami przyczepiać notatki na lodówce można je robić ścieralnym pisakiem na szklanej tafli grzejnika „Indivi New”. Pisak w komplecie z grzejnikiem.

Wybór grzejnika dekoracyjnego do kuchni daje nam także większą swobodę w aranżacji wnętrza, bo zamiast chować go pod parapetem, możemy wyeksponować w widocznym miejscu.