Okapy Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap wyspowy Zenith

Komfort i wygoda podczas gotowania. Okapy kuchenne nowej generacji

2021-06-11 11:33 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel

W kuchni otwartej na salon szczególnie ważna jest wentylacja. Okap kuchenny w takim pomieszczeniu powinien nie tylko dokładnie pochłaniać nieprzyjemne zapachy, ale również estetycznie wyglądać - zwłaszcza gdy strefa gotowania znajduje się nad wolno stojącą wyspą. Wśród okapów kuchennych dostępnych na rynku wyróżniają się szczególnie trzy modele marki Falmec: Levante, Spazio i Zenith NRS. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie zapewniają maksymalny komfort podczas przygotowywania posiłków i zachwycają eleganckim wyglądem.

Okap ukryty w suficie

Okap Levante wyposażony jest w zdalnie sterowany system odpowiedzialny za jego podnoszenie i opuszczanie. Mechanizm pozwala opuścić okap do minimalnej wysokości jednego metra od sufitu. Po zakończonej pracy urządzenie wraca do pozycji wyjściowej i parkuje na suficie. Złożony z imponującej prostokątnej ramy z hartowanego szkła, Levante dostępny jest w zupełnie nowym grafitowym wykończeniu. Wybarwienie szkła grafitowego zostało wykonane specjalną techniką, która pozwala zachować naturalny kolor bez malowania.

Produkt marki Falmec uzupełnia wewnętrzna ramka ze stali nierdzewnej w wykończeniu Scotch Brite, a także stylowy panel LED, który zapewnia optymalną moc świetlną podczas pracy okapu oraz klimatycznie oświetla otoczenie, gdy urządzenie schowane jest pod sufitem. 

Funkcja Dynamic Light, w którą wyposażony jest okap Levante pozwala zmienić barwę światła i dostosować ją do naszych potrzeb oraz preferencji. W okapie zastosowano również filtr Carbon.Zeo wyprodukowany z naturalnych materiałów, m.in. węgla aktywnego i zeolitu. Filtr jest wydajny i skutecznie eliminuje wszelkie niepożądane zapachy, a także nagromadzoną podczas gotowania wilgoć. 

Okap Levante w suficie
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Levante w suficie
Okap Levante
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Levante

Okap wyspowy z portem USB

Ciekawą propozycją do kuchni jest również okap Spazio. 180 i 130-centymetrowy model kryje w sobie praktyczne półki z matowego szkła do przechowywania naczyń oraz pojemniki na własny zielnik. Ponadto, okap wyspowy Spazio wyposażony został w port USB oraz gniazda zasilające, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych, a wygodny uchwyt na tablet ułatwia korzystanie z przepisów i kucharskich ebooków. Natomiast dzięki licznym uchwytom na przyprawy i przybory kuchenne gotowanie staje się jeszcze prostsze!

Konstrukcja okapu Spazio wykonana ze stali nierdzewnej lakierowanej na kolor czarny. Co wiecej, posiada on innowacyjny system Circle.Tech, który dba o jakość powietrza w kuchni. System pochłania i filtruje powietrze bez konieczności stosowania połączeń rurowych do odprowadzania oparów, a przy tym jest niezwykle cichy. Wielofunkcyjność i praktyczność okapu Spazio sprawia, że sprawdzi się w każdej kuchni. 

Okap Spazio
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Spazio
Okap Spazio
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Spazio

Okap, którego nie słychać

Przy tworzeniu okapu Zenith wykorzystano opatentowaną przez markę Falmec technologię NRS® (Noise Reduction System), która maksymalnie redukuje szum powietrza podczas pracy urządzenia. Poziom hałasu we wszystkich produktach z serii NRS jest nawet o 86% mniejszy niż w tradycyjnych okapach dostępnych na rynku. W efekcie okap jest praktycznie niesłyszalny.

Zenith NRS® jest świadectwem formalnej prostoty i przykładem projektu stworzonego zgodnie z zasadami lekkości i minimalizmu. Rama okapu została wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Szklana półka wykonana jest ze szkła hartowanego i dostępna jest w trzech długościach – 90, 120, 180 cm. Obudowa Zenith NRS® posiada energooszczędny system LED, który daje rozproszenie oświetlenia na całej powierzchni. Światło świeci w górę i w dół, oświetlając obszar blatu.

Więcej o okapach Falmec na stronie www.falmecpolska.pl

Okap Zenith
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Zenith
Okap Zenith
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Zenith