Nowoczesne lodówki w stylu retro

2017-01-03 14:10

Ulubiony sprzęt młodych, modnych, świadomie dokonujących wyboru. Lodówki z serii Retro Collection firmy Gorenje. Dzięki kuchniom otwartym na salon, są tym akcentem, który decyduje o stylu wnętrza. Teraz w szerokiej gamie kolorów!

Kuchnia awansowała. Nie jest już tylko zamkniętym pomieszczeniem do gotowania. Stała się miejscem spotkań. Polem realizacji naszych pasji. W aranżacje kuchenne wkrada się luz, jaki towarzyszy nam w czasie wolnym. Elementy wyposażenia muszą równie dobrze działać, jak wyglądać. Wolnostojąca chłodziarka lub chłodziarko-zamrażarka z serii Gorenje Retro Collection sprawia wrażenie, jakby przeniesiono ją z Ameryki lat 50. Wystarczy, że pojawi się w kuchni, a pomieszczenie nabiera oryginalnego, niepokornego charakteru. Jest wybierana tym chętniej, że za stylową obudową kryje się nowoczesne wnętrze – proekologiczna klasa energetyczna A+++, wygodne elektroniczne sterowanie z wyświetlaczem LED czy łatwe do utrzymania w czystości szklane półki. Tu wolno, a nawet trzeba kierować się emocjami. Szeroka gama kolorystyczna sprawi, że lodówka sprawdzi się w każdym otoczeniu. W tym o romantycznym wystroju, w wygodnym miejskim mieszkaniu, nawet w stylowym lofcie. Ale najważniejsze jest to, że bez względu na to który kolor chłodziarko – zamrażarki wybierzemy, zawsze dostaniemy urządzenie z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni i wszystkimi funkcjami jakich wymagamy od nowoczesnego urządzenia AGD.

Kolor lodówki określa styl wnętrza

Lodówka z Gorenje Retro Collection przestała być już tylko lodówką. Niezbędnym  w domu urządzeniem AGD. Lodówka w stylu vintage, w proponowanej gamie kolorystycznej, stała się detalem definiującym wnętrze. Jej wygląd sprawdzi się w każdym otoczeniu. W otwartej przestrzeni industrialnego loftu, w salonie z kuchnią w wielkomiejskim apartamencie, nawet w kuchni romantycznej. Wybierz tylko kolor, a reszta sama się ułoży…

  •  Stylowa – jej domem jest loft

Bordeaux, Black, Grey Metalic, Champagne, Royal Coffee – to kolory idealne do mieszkań  minimalistów, zwracających uwagą na detale. Wszystko musi tu być na swoim miejscu. Lodówkę w jednym z tych kolorów wybierze osoba, która dobrze wie co jej się podoba i do tego dąży. Wymagająca od innych ale przede wszystkim od siebie. Ceniąca perfekcję i elegancję, unikająca zbędnych detali i ozdobników.

  • Nowoczesna – w wielkomiejskim apartamencie

Lodówka w kolorze Lime Green,  Baby Blue, Juicy Orange albo Fire red spodoba się osobie cieszącej się prawdziwą niezależnością, kochającej wolność, której nie jest obca adrenalina. Osobie lubiącej się uczyć się i zdobywać nowe doświadczenia, podróżować. Bogata wyobraźnia sprawia, że  dom jest jej wymarzonym miejscem.

  • Romantyczna – dla damy i dżentelmena

Champagne, Coffee, Chocolate – te kolory mówią, że osoba, która je wybiera ceni sobie wygodę, lubi się rozpieszczać i nie wstydzi się do tego przyznać! Jest świadoma tego co lubi i zawsze dokonuje świadomych wyborów. Zadowala ją tylko najlepsze. Nigdy nie jest samotna. Lubi się otaczać skrawkami przeszłości z własną historią.

Gorenje Retro  Collection – retro i nowoczesność

Piękno czy funkcja? I to i to! Firma Gorenje traktuje piękno i funkcję  na równi – na szczęście nie musimy wybierać. Funkcjonalne, nowoczesne wnętrze lodówek z serii Gorenje Retro Collection nie ustępuje stylowej obudowie. Urządzenia są energooszczędne i wyposażone w mnóstwo przedłużających świeżość produktów funkcji. Nie bez znaczenia są również wysuwane półki ułatwiające dostęp do przechowywanych produktów spożywczych. W topowych modelach ONRK 193 znajdziemy nastepujace funkcje:

•    IonAir z systemem Multiflow 360° - idealny mikroklimat na każdej półce
Zaawansowana technologia zastosowana w chłodziarkach imituje naturalny proces jonizacji, pozwalając zapewnić pożywieniu świeżość na dłużej. Ujemnie naładowane jony wytwarzane przez urządzenie stale odświeżają powietrze, naśladując naturalny mikroklimat i stwarzając idealne środowisko dla świeżej żywności. System wentylacji MultiFlow 360° równomiernie dystrybuuje jonizowane powietrze poprzez 14 otworów wentylacyjnych, utrzymując stałą temperaturę na każdej półce.

•    NoFrost Plus - koniec z uciążliwym rozmrażaniem
Jeden z najlepszych systemów chłodzenia na rynku. W zamrażarce zapobiega zalodzeniu i zaszronieniu, oraz gwarantuje niskie zużycie energii. W chłodziarce zapewnia mikroklimat idealny dla świeżej żywności. Cyrkulacja jonizowanego powietrza chroni żywność przed wysychaniem i pomaga zachować witaminy oraz minerały.

•    AdaptTech - chłodziarka, która zna Twoje nawyki
Ten inteligentny system został zaprojektowany, aby utrzymywać optymalną temperaturę w chłodziarce bez względu na to, jak często otwierasz drzwi. W momencie otwarcia drzwi następuje nagły wzrost temperatury, przez co żywność narażona jest na działanie szoku termicznego i w rezultacie szybciej się psuje. Chłodziarka stale monitoruje i analizuje sposób, w jaki z niej korzystasz. Dzięki temu jest w stanie przewidzieć, kiedy otworzysz drzwi chłodziarki i chwilę wcześniej obniża temperaturę o 1 lub 2°C w celu zapewnienia stałej temperatury we wnętrzu, a co za tym idzie – świeżości i pełnej wartości odżywczej pożywienia.

•    Szuflada FreshZone - świeżość prosto z natury
Szuflada, w której panuje najniższa temperatura, nadaje się doskonale do przechowywania mięsa, ryb, owoców i warzyw. Zapewnia ona świeżość, aromat, kolor i smak żywności na dłużej.

•    Szuflada XtremeFreeze – błyskawiczne zamrażanie
Szybkie mrożenie w skrajnie niskich temperaturach. Takie „szokowe” podejście pozwala zachować wszystkie składniki odżywcze i smak pożywienia.

•    Szuflada ZeroZone - świeżość produktów zachowana
Szuflada, w której panuje temperatura około 0°C, to idealne miejsce to przechowywania świeżych owoców morza, ryb lub mięsa. Dzięki niej delikatne produkty dłużej zachowują świeżość, naturalną soczystość oraz składniki odżywcze.

•    Przesuwne półeczki SimpleSlide – dla wysokich i niskich butelek
Przesuwne półki zapewniają szybki i łatwy dostęp do produktów. Mogą pomieścić do 22 kg żywności.

•    SuperCool  - szybkie chłodzenie co tygodniowych zakupów
Funkcja intensywnego chłodzenia obniża temperaturę lodówki blisko o połowę jej standardowych ustawień. Doskonała do szybkiego chłodzenia dużych ilości żywności.

•    Led Light – oświetlenie LED
Oświetlenie LED w formie listwy oferuje po otwarciu drzwi chłodziarki całkowicie nowe wrażenie. Statystycznie oświetlenie LED daje bardziej naturalne światło, które zapewnia wyraźnie lepszą widoczność, a tym samym również lepszą kontrolę nad zawartością półek.

•    A+++ - największa oszczędność energii
Wszystkie chłodziarki Gorenje prezentują wydajność najwyższej klasy. Doskonała izolacja termiczna oraz uszczelnienie drzwi, sprężarka kontrolowana sterownikiem, a także sterowanie zarówno mechaniczne jak i elektroniczne skutecznie obniżają zużycie energii. Chłodziarki z systemem wydajności A+++ zużywają do 60% mniej prądu niż urządzenia klasy A.

•    FastFreeze – szybkie zamrażanie
Funkcja zamrażarki do szybkiego mrożenia żywności, bez zbrylania.

•    PullOut – łatwy dostęp do żywności
Wysuwane półki zapewniają łatwy dostęp do produktów i można je łatwo przesuwać w górę i w dół.

 

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych marki Gorenje