Płyta i okap w jednym. Doskonała integracja dla nowego stylu życia w kuchni

2020-04-24 11:23

Falmec proponuje serię produktów, które łączą w jednym urządzeniu gotowanie i pochłanianie. Kolecja zainspirowana koncepcją minimalistycznego designu oraz ergonomii o wyjątkowo wysokiej wydajności.

Systemy zintegrowane. Doskonała integracja dla nowego stylu życia w kuchni
Autor: materiały prasowe Falmec Falmec Quantum.

Spis treści

  1. Quantum. Technologiczna elegancja
  2. Modula. Doskonałość i modułowość.

W systemach zintegrowanych zawarte zostało całe doświadczenie marki Falmec w dziedzinie oczyszczania powietrza. Najnowocześniejsza technologia, która podąża za aktualnymi trendami i stylem życia.

Systemy filtrujące zostały wyposażone w wydajne silniki, które są niezwykle ciche i gwarantują doskonałą wydajność. Zastosowana w wersji filtrującej unikalna technologia Falmec Carbon.Zeo pozwala na skuteczne wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów i znaczne zmniejsza wilgotność, powstającej w wyniku wytwarzania oparów kuchennych.

Flap System

Flap System to system klap, który został zaprojektowany tak, aby poprawić aerodynamikę napływającego powietrza i zwiększyć prędkości pochłaniania oparów, które wciągane są w dół, a nie w górę, tak jak w tradycyjnych okapach.

Całkowita integracja

Po zakończonej pracy klapy zamykają się i całkowicie znikają. Powierzchnia robocza płyty staje się jednolita i jednorodna, a część funkcjonalna zostaje ukryta.

Quantum. Technologiczna elegancja

Quantum to niepodzielny element w całym tego słowa znaczeniu. Odzwierciedlenie elegancji, minimalizmu i praktyczności użytkowania. Centralna strefa zasysania została wykończona delikatną stalową ramką w kolorze czarnym.

Eleganckie obramowanie obszaru gotowania, dopasowuje się w każde otoczenie przestrzeni kuchennej. Zaprojektowana tak, aby zagwarantować maksymalną skuteczność i praktyczność. Quantum w trybie „automatycznym” reguluje prędkość pochłaniania oparów w zależności od rzeczywistych potrzeb. Element zasysający składa się z dwóch otwierających się automatycznie klap, optymalizuje aerodynamikę napływającego powietrza i poprawia wydajność pochłaniania,  jednocześnie umożliwiając łatwą konserwację i czyszczenie.

Falmec Quantum
Autor: materiały prasowe Falmec Falmec Quantum.

Piękno i funkcjonalność

Jednorodność kolorystyczna materiałów na całej powierzchni płyty została osiągnięta, dzięki zastosowaniu systemu pochłaniania wyposażonemu w szklane klapy, które całkowicie harmonizują się ze strefą gotowania. Zastosowany materiał umożliwia łatwą konserwację i czyszczenie.

Dyskretna skuteczność

Mocny i wydajny silnik w połączeniu z badaniami nad przepływem powietrza i zastosowanie materiałów izolujących, pozwala uzyskać najlepszą wydajność pochłaniania, przy minimalnym hałasie.

Łatwa instalacja i minimalne ograniczenia

Gotowanie i pochłanianie oparów zamknięte w jednym urządzeniu, które łatwo można zainstalować. Tylny system odprowadzania oparów pozwala na maksymalne wykorzystanie głębokości szafki meblowej.

Doskonałe filtrowanie z technologią Carbon.Zeo

W wersji filtrującej zastosowanie zeolitu w technologii Carbon.Zeo zapewnia doskonałą redukcję zapachów i wilgoci pochodzącej z oparów kuchennych.

Tryb automatyczny

W trybie automatycznym Quantum reguluje automatycznie moc pochłaniania, w zależności od rzeczywistych potrzeb, gwarantując zawsze odpowiedni stosunek pomiędzy zużyciem energii i mocą zasysania.

Flex surface

Dzięki technologii „Flex surface” indukcja działa równomiernie na całej powierzchni gotowania. Pola można odpowiednio połczyć, co gwarantuje maksymalną wszechstronność i możliwość użytkowania garnków różnych typów i rozmiarów.

Modula. Doskonałość i modułowość.

Sama nazwa Modula doskonale odzwierciedla koncepcję projektu: modułowy zintegrowany system gotowania i pochłaniania, który daje możliwość konfiguracji zgodnie ze naszymi potrzebami. Produkt posiada wiele wersji, to efekt połączenia różnych sposobów gotowania i elementów zasysających. Całość otoczona stalową ramką, która ułatwia instalację i czyszczenie a jednocześnie zapewnia całkowitą integrację z blatem roboczym.

Falmec Modula
Autor: materiały prasowe Falmec

Modułowość i wyjątkowość

Koncepcja modułowości u podstawy projektu „Modula” odpowiada na różne potrzeby i zwyczaje w kuchni. Oferuje wiele rozwiązań do gotowania zachowując przy tym cechy i zalety produktu zaprojektowanego jako unikalny i zdefiniowany element.

Całkowita integracja i maksymalna liniowość

Okap jest w pełni zintegrowany z blatem dzięki ramce ze stali nierdzewnej, która otacza poszczególne moduły gotowania. System automatycznych klap sprawia, że po ich zamknięciu płyta jest całkowicie płaska – bez widocznych połączeń i elementów wystających.

Flex surface

Dzięki technologii „Flex surface” indukcja działa równomiernie na całej powierzchni gotowania. Pola można odpowiednio połączyć co gwarantuje maksymalną wszechstronność i możliwość  użytkowania garnków różnych typów i rozmiarów.

Szlachetne materiały

Modula składa się z elementów ze szkła ceramicznego i stali, które nadają jej geometryczny i surowy, ale zarazem elegancki wygląd. Ramka i klapy systemu pochłaniania wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej (AISI 304) o satynowym wykończeniu Scotch Brite: to gwarancja odporności na każdy test oraz jakość na wiele lat, wynikająca z nienagannego wykonania każdego detalu.

Skuteczny i cichy

Mocny i wydajny silnik bezszczotkowy w połączeniu z badaniami nad przepływem powietrza i zastosowanie materiałów izolujących, pozwala uzyskać najlepszą wydajność pochłaniania, przy minimalnym hałasie.

Doskonałe filtrowanie z technologią Carbon.Zeo

W wersji filtrującej zastosowanie zeolitu w technologii Carbon.Zeo zapewnia doskonałą redukcję zapachów i wilgoci pochodzącej z oparów kuchennych.

Płyty indukcyjne. Najlepsze połączenie w kuchni

Falmec proponuje nową kolekcję płyt indukcyjnych, które zostały zaprojektowane tak, aby połączyć design i wykorzystać właściwości okapów. Maksymalna precyzja w zarządzaniu temperaurami, szybkość w osiągnięciu perfekcyjnego stopnia gotowania i idealne wymiary płyty.

Dialogue System

Dialogue System umożliwia kontrolowanie rożnych funkcji okapu bezpośrednio z poziomu płyty indukcyjnej, w którą zostało wbudowane sterowanie sensorowe. Komunikacja pomiędzy okapem i płytą odbywa się przy wykorzystaniu fal radiowych i nie wymaga instalacji w okapie dodatkowych urządzeń odbierających. Dialogue System współpracuje ze wszystkimi okapami Falmec, które mogą być sterowane za pomocą pilota.