Weronika wydzieliła mały aneks kuchenny z salonu. Z metamorfozą uporała się w trzy tygodnie

2023-05-10 14:04

W planowaniu i wykończeniu kuchni Weronice pomagali bracia – Michał oraz Rafał. I choć prace przebiegały na raty, uporali się ze wszystkim w trzy tygodnie. Dzięki nastawieniu, które przekazali im rodzice, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Kuchnia z kolorem
Autor: Mariusz Bykowski

W ciągu ostatnich dwóch lat w życiu Weroniki sporo się działo. Odbiór kluczy do mieszkania zbiegł się niemal z narodzinami jej synka. Aby nowy członek rodziny mógł mieć własny kącik, postanowiono przerobić zamkniętą kuchnię na pokój dziecięcy, a w salonie (blisko holu) urządzić aneks do gotowania, a także małą jadalnię ze stołem i dwoma krzesłami.

– Razem z bratem Michałem dokładnie wymierzyliśmy przestrzeń, by wiedzieć, na czym stoimy. Miejsca było niewiele. Wzdłuż jednej ściany 1,8 m, wzdłuż drugiej 2,45 m – mówi Weronika. – Dopiero potem zaczęłam myśleć o projekcie. Rozrysowałam układ kuchni. Zastanawiałam się, co gdzie ustawię. Zależało mi na dużej liczbie szafek, bo nie lubię zagracać blatu. Chciałam uniknąć symetrii. Jeśli chodzi o styl, to wiedziałam, że kuchnia ma być jasna, przytulna, vintage. Znudziły mi się ciemne meble w poprzednich wynajmowanych mieszkaniach – dodaje.

Gdy Rafał, drugi brat, na nowo położył instalacje, Weronika wybierała już AGD, samochodem na raty przywoziła meble z IKEA. Pomyliła się tylko z szafką pod zlewozmywak. Zamiast 80-centymetrowej, kupiła 20 cm węższą. Wybrnęła z tego, montując dwa wąskie cargo znalezione w internecie. Fronty zrobiła z frontów szuflad, docięła je w Castoramie. – Właśnie za to lubię moją kuchnię. Jest spontaniczna jak ja. Na pierwszy rzut oka niesymetryczna, ale przemyślana – śmieje się

W narożniku

Najwięcej czasu Weronika spędza w kuchni w weekendy. – Staś pomaga mi mieszać, dosypywać, segregować śmieci, no i... robić bałagan – śmieje się. Ze względu na synka płytę indukcyjną zamontowała w narożniku (chłopiec ma do niej trudniejszy dostęp). Poza tym narożna płyta mniej rzuca się w oczy, pozwala lepiej wykorzystać miejsce na blacie oraz zadbać o porządek (zwykle w kącie stawiamy zbędne dodatki).

Kuchnia z kolorem
Autor: Mariusz Bykowski
Kuchnia z mozaiką
Autor: Mariusz Bykowski

Wysokich lotów

Boki szafek zwykle nie są tak efektowne jak fronty, warto przykryć je panelem wykończe-niowym. Weronika nakleiła na bok zabudowy lodówki laminowaną folię PCV w ptaki (inną szafkę zdobi czarna perforowana blacha). Na ścianę wybrała mozaikę Arabeska. – Brat natrudził się z jej przycinaniem, ale efekt jest rewelacyjny – mówi. Grafitowa fuga podkreśla linię płytek.

Kuchnia z kolorem
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE