Kulinarne królestwo Michela Morana. Juror "Master Chefa" pokazał kuchnię

2022-12-08 9:26

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda kuchnia Michela Morana? Juror "Master Chefa" uchylił rąbka tajemnicy i pokazał na Instagramie swoje kuchenne królestwo. Jest schludnie, nowocześnie i ze smakiem (i to dosłownie).

michel moran
Autor: instagram.com/michelmoran_official

Kuchnia Michela Morana

Na Instagramie Michela Morana możemy dostrzec kilka ujęć z pięknie urządzonej kuchni. To właśnie w tym wnętrzu juror "Master Chefa" nagrywał m.in. swój kurs gotowania! Francuski szef kuchni postawił na nowoczesne rozwiązania i stonowaną kolorystykę, która nie będzie rozpraszać i pozwoli skupić całą uwagę na potrawach. 

Zacznijmy od mebli. Górne szafki w kuchni Michela Morana to nowoczesne modele bezuchwytowe w kolorze szarym. Ich barwnym przedłużeniem jest ściana nad blatem pokryta płytą w takim samym odcieniu szarości, tworząc z meblami jednolitą, spójną kompozycję. Pod górnymi szafkami zamontowano również prostą szarą półkę, na której stoi minimalistyczna ceramika, m.in. miseczki, dzbanek czy moździerz. 

Dolny rząd szafek w kuchni Michela Morana ma odcień ciepłego drewna. Jasny jest również blat roboczy. Delikatny kontrast między górną i dolną zabudową ożywia minimalistyczne wnętrze i nieco je dynamizuje. Podobny efekt zapewnia soczysta zieleń roślin ustawionych w rogu kuchni oraz żółte światło emitowane przez listwy zamontowane pod górnymi szafkami. 

W kuchni, w której gotuje Michel Moran nie mogło też zabraknąć praktycznej wyspy z płytą grzewczą i przestrzenią roboczą. Lakierowana powierzchnia blatu w kolorze subtelnej szarości to doskonałe tło dla różnokolorowych warzyw i potraw, które potrafi wyczarować juror "Master Chefa". 

Warto wspomnieć kilka słów o samej płycie grzewczej, która jest prawie całkowicie zlicowana z powierzchnią blatu, co nie tylko ładnie wygląda, ale również ułatwia sprzątanie (brud nie gromadzi się w zakamarkach płyty). 

Kuchnia, w której Michel Moran kręcił swój kurs gotowania to wnętrze nowoczesne i minimalistyczne, ale nie pozbawione przytulnego charakteru. Stonowana kolorystyka pozwala grać pierwsze skrzypce potrawom oraz samemu szefowi kuchni.