Miętowa kuchnia: nowoczesna aranżacja w jasnych kolorach [KOSZTORYS]

2017-09-08 17:14 Zofia Malicka

Prosta, funkcjonalna i nowoczesna przestrzeń, bez otwartych półek, zbędnych ozdób i dodatków – taki był plan właściciela na kuchnię. W efekcie powstała miętowa kuchnia skąpana w świetle, rześka oraz elegancka. Sprawdź, ile to kosztowało!

Właściciel przyznaje, że niewiele czasu spędza w kuchni, dlatego jej urządzenie – od wyboru materiałów po układ szafek – powierzył architektowi. Dał mu tylko kilka wskazówek i w trakcie prac nad projektem sam wybrał kolor frontów. Pełne zaufanie profesjonaliście było dobrą decyzją, bo efekt – jak przyznaje właściciel – jest naprawdę bardzo dobry.

Miętowa kuchnia krok po kroku

Zaprojektowanie zarówno kuchni, jak i całego mieszkania właściciel powierzył architektowi Andrzejowi Kazulakowi. Gwarantowało to spójność całości, szczególnie ważną, gdy kuchnia jest otwarta na przestrzeń dzienną.

..  Kuchnia – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Na powierzchni 10 m2 znalazła się zabudowa zajmująca jedną ścianę, z wnęką ze zlewozmywakiem, płytą indukcyjną i niedużym blatem. Więcej miejsca do przygotowywania posiłków zapewnia półwysep o długości ok. 2,5 m. Jego widoczne od strony salonu „plecy” okazały się świetnym miejscem na telewizor, półki na książki i dekoracje. Przedłużeniem półwyspu jest zaprojektowany przez architekta stół, który tworzy strefę jadalnianą. Długi na 170 cm blat jest zamontowany na niewidocznych wspornikach – nie ma nóg. Sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu, wygląda lekko i nowocześnie.

Kolor miętowy w kuchni – wybór właściciela

Do szczotkowanego dębu, motywu przewodniego całego mieszkania, właściciel dobrał lakierowane fronty szafek kuchennych w kolorze miętowej zieleni. Jasny, marmurowy spiek kwarcowy, który pokrywa ścianę we wnęce oraz blat półwyspu, zaproponował architekt. Uzupełnieniem tej kolorystycznej kompozycji są miedziane uchwyty, nadające wnętrzu elegancki wygląd.

..  Wyspa kuchenna – zalety, możliwości, ZDJĘCIA >>>

Miętowa kuchnia: KOSZTORYS

zabudowa meblowa, wyspa, stół, na zamówienie    27 000 zł

okładzina ścienna i blat, spiek kwarcowy 12+ Cava Bianco Statuario Venato Polerowany, Laminam   11 000 zł

lodówka KI87SKF31, Siemens   3099 zł

płyta indukcyjna IN 6540 ITB, Amica   1299 zł

piekarnik IN EB525VBA, Amica   1499 zł

okap Cylindro White, Nortberg   1749 zł

zlewozmywak Aton ANX 110-48, Franke   485 zł

bateria 516711–Linus-S, Blanco   946 zł

Razem   47 077 zł

Kolor miętowy we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ

Kolor miętowy, zwłaszcza w wersji pastelowej, cieszy się ogromną popularnością od kilku sezonów. Coraz częściej pojawia się we wnętrzach nowoczesnych i skandynawskich, a klasyczny wystrój zyskuje dzięki niemu więcej świeżości. Sprawdź, jak miętowy odcień zieleni prezentuje się w różnych projektach wnętrz.