Nowoczesna kuchnia: projekt kuchni w wersji minimalistycznej

2014-07-08 16:27

Nowoczesna kuchnia króluje we wnętrzach. Rola kuchni jako roboczego miejsca do przygotowywania posiłków już dawno minęła. Coraz częściej wnętrze kuchni stając się częścią pokoju dziennego wysuwają się na plan pierwszy aranżacji wnętrz, urzekając stylem i elegancją. Prezentujemy projekt kuchni w minimalistycznym wydaniu!

Projekt kuchni zakłada częściowe połączenie salonu z częścią kuchenną. Na granicy kuchni i pokoju dziennego zaprojektowano niewielką ściankę działową, która z jednej strony pełni roboczą strefę kuchenną, natomiast od strony salonu jest ona efektowną częścią wnętrza, stanowiącą jednocześnie idealnie miejsce na telewizor. Prezentowany projekt nowoczesnej kuchni charakteryzują proste formy i naturalna kolorystyka, które decydują o ponadczasowym wyrazie wnętrza urządzonej w stylu minimalistycznym.

Nowoczesna kuchnia: biel i fornir

Projekt nowoczesnej kuchni urzeka prostotą form i elegancją. W aranżacji kuchni dominuje biel, która idealnie komponuje się z kolorem orzechowym. Kuchennej zabudowie zdecydowano się nadać prostą formę, która świetnie wpasowuje się w aranżację wnętrza, a jednocześnie kryje w sobie niezwykle funkcjonalne rozwiązania, jak np. elektryczne szuflady. Lakierowane na biało dolne fronty szafek kuchennych idealnie współgrają z górami, które pokryto fornirem. Po jednej stronie w projekcie kuchni zaplanowano część roboczą oraz strefę gotowania, natomiast na ścianie równoległej zaprojektowano strefę zmywania. Taki układ zapewnia świetną komunikacją w pomieszczeniu i jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. W roli dekoracji wnętrza nowoczesnej kuchni występuje ściana nad strefą roboczą, którą zdobi drobna mozaika w kolorze szarości. Wyjątkowego charakteru przestrzeni nadaje kamienny blat. W bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnej kuchni zaprojektowano część jadalną, która jest jednocześnie łącznikiem pomiędzy strefą dzienną, a częścią kuchenną. Bohaterem jadalni jest duży rozkładany stół, który nabiera wyjątkowego wyrazu dzięki opływowym drewnianym krzesłom, które od wewnętrznej strony zostały obite delikatną skórą w kolorze czarnym.