Uchwyty do mebli kuchennych - 30 inspiracji. Metamorfoza kuchni w jednym kroku!

2024-03-12 13:12

Oryginalne uchwyty do mebli odmienią Twoją kuchnię! Producenci oferują nam mnóstwo produktów - niektóre wykonane są ze szkła, inne z drewna czy metalu. Jedno jest pewne: warto postawić na uchwyty dobrej jakości, dzięki czemu fronty szafek zyskają nowy, elegancki wygląd. Poza tym będą służyć nam przez wiele lat.

Spis treści

  1. Uchwyty do mebli z drewna
  2. Uchwyty do mebli z metalu
  3. Uchwyty do mebli ze szkła
  4. Uchwyty do mebli z plastiku
  5. Najpopularniejsze kształty uchwytów do mebli

Stylowe uchwyty odmienią każdy mebel za niewielkie pieniądze. Oczywiście znajdą się też wyjątkowe produkty, za które zapłacimy sporo - na przykład te wykonane kamienia naturalnego - marmuru czy granitu lub ręcznie robionej ceramiki.

Warto jednak pamiętać, że to inwestycja na lata, które doda prestiżu każdej kuchni. Niezwykle modne - w różnych intensywnych kolorach - są też modele wykonane ze stali malowanej proszkowo. Zobaczycie je na zdjęciu poniżej. Na jakie jeszcze uchwyty warto zwrócić uwagę?

Uchwyty do mebli z drewna

Drewniane uchwyty są chętnie wybieranym rozwiązaniem do tradycyjnych kuchni. Jako że styl eko jest teraz na topie, drewno jest często spotykane we wnętrzach.

Proste, drewniane uchwyty pasują też do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy popularnym Japandi. Tak naprawdę dopasujemy je do wielu stylów, a do wyboru mamy różne gatunki drewna:

  • dąb,
  • buk,
  • mahoń
  • czy orzech.

Pamiętajmy, aby je odpowiednio zabezpieczyć lakierem lub specjalnym olejem. Chyba że lubimy surowy wygląd.

Uchwyty do mebli z metalu

Propozycją do wnętrz w stylu industrialnym będą uchwyty wykonane z metalu. Ten materiał może być poddawany obróbce, dzięki czemu uzyskamy oryginalny efekt. Jest też niezwykle trwały, dlatego to wybór na wiele lat.

Do wyboru mamy popularną stal nierdzewną czy aluminium, które są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na korozje. Niezwykle modne są też mosiężne oraz miedziane uchwyty, nadające nieco ciepła wnętrzu.

A co z kuchniami urządzonymi w stylach rustykalnym czy vintage? Tutaj świetnie sprawdzą się solidne, żeliwne uchwyty lub te wykonane z brązu.  

Uchwyty do mebli ze szkła

Szkło hartowane, kryształowe, a może malowane? Takie uchwyty to idealna propozycja do nowoczesnych kuchni. I chociaż szkło może kojarzyć nam się z czymś kruchym, nic bardziej mylnego.

Odpowiednie wykonane posłużą nam przez wiele lat i będę wyglądać szykownie.

Uchwyty do mebli z plastiku

Plastikowe uchwyty zwykle są najtańszą opcją, wszystko jednak zależy od jakości wykonania. Warto wybrać takie, które są dodatkowo wzmocnione na przykład włóknami szklanymi.

Najpopularniejsze kształty uchwytów do mebli

Gałki, uchwyty krawędziowe, muszlowe, a może szafki bez uchwytów? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od naszych preferencji i stylu, w jakim zamierzamy urządzić kuchnię. Z pewnością długi, podłużny uchwyt będzie poręczny, natomiast stylowa gałka, ozdobi każde pospolite drzwiczki.

- Dużą popularnością cieszą się uchwyty meblowe podłużne lub uchwyty relingowe - informuje bimeb.pl. - To z pewnością najliczniejsza grupa uchwytów meblowych. Sprawdzą się praktycznie w każdej kuchni. Są bardzo wygodne i uniwersalne. Prócz funkcji otwierania dają możliwość zawieszenia np. ręcznika. Stosowane nie tylko w meblach kuchennych, ale także w łazience, frontach mebli pokojowych czy w szafach. Można je montować w pionie, poziomie jak i na skos. Stanowią bardzo wygodne rozwiązanie. Uchwyty podłużne znajdziemy w wielu kolorach, stylach, a także w rozstawach.

Zobacz więcej kuchennych tematów!

Modne rośliny we wnętrzach