Projekt kuchni: biała kuchnia z mozaiką w roli głównej! [KOSZTORYS]

2015-04-21 16:18 Milena Tuzimek

Biała kuchnia nie musi być monotonna i nudna. Dzięki oryginalnej mozaice na ścianie, odpowiedniej aranżacji i dodatkom może cieszyć wzrok ulubionymi barwami i zaskakiwać funkcjonalnością. Prezentujemy projekt kuchni z oryginalną mozaiką w roli głównej!

Białe kuchnie to pewnego rodzaju ponadczasowy trend, który na stałe zagościł w polskich domach. Nic w tym dziwnego, w końcu biel doskonale łączy się z innymi kolorami, tworząc ciekawe i oryginalne wnętrza na miarę potrzeb właścicieli. Aranżacja białej kuchni z oryginalną mozaiką Arabeska i kolorami w roli głównej to ciekawa alternatywa dla wielbicieli niesztampowych wnętrz!

Projekt białej kuchni: mała kuchnia z jadalnią

Urządzenie małej, 4,4 m.kw., kuchni to nie lada wyzwanie. Musi być przede wszystkim funkcjonalna, estetyczna i zaaranżaowana w zgodzie z naszym gustem. Jeśli musimy zmieścić w niej jadalnię zadanie staje się jeszcze trudniejsze. W małej kuchni liczy się każdy centymetr, dlatego tak ważna jest odpowiednia zabudowa, która zapewnia dużą ilość szafek i schowków. Pozwalają one na schowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów i przyborów kuchennych tak, aby móc łatwiej utrzymać porządek na co dzień. Biała kuchnia z oryginalną mozaiką jest przede wszystkim jasna, przytulna i nawiązuje do stylu vintage. Jej właścicielka chciała uniknąć symetrii i jak widać doskonale jej się to udało. Nawet płyta indukcyjna została zamontowana w narożniku kuchni. Dzięki temu mniej rzuca się w oczy, pozwala lepiej wykorzystać miejsce na blacie i łatwiej zadbać o porządek. Białe meble kuchenne zostały kupione w IKEA, jest to seria Kroktorp.

Płytki w aranżacji kuchni: mozaika na ścianie

Ważnym elementem aranżacji kuchni jest mozaika Arabeska, wypełniona grafitową fugą. Jej przycinanie nie jest łatwe, ale efekt okazał się rewelacyjny i to on tworzy klimat aranżacji kuchni. Kolejnym ciekawym pomysłem, na który zdecydowała się właścicielka mieszkania jest oklejenie widocznych boków szafek panelem wykończeniowym. Na boku lodówki pojawiła się laminowana folia PCV w ptaki, a jedną z szafek ozdobiła czarna perforowana blacha.

Projekt białej kuchni: kosztorys

Prezentowana kuchnia kosztowała 14 705 zł. Poniżej podajemy szczegółowy kosztorys pomieszczenia:

płyta indukcyjna HK 634150 XB, AEG 2207 zł
okap Inca Smart, Faber 340 zł
zlewozmywak, Allegro 225  zł
bateria zlewozmywakowa Valvex, Bianco 460 zł
zmywarka Favorit, AEG 1780 zł
lodówka SC T71800 S1, AEG 2075 zł
piekarnik EEA 4545 POX, Electrolux 1100 zł
płytki Arabeska, mozaikowe.pl 1800 zł
szafki Kroktorp, IKEA 3000 zł
blat Saljan, IKEA 358 zł
stół rozkładany S6, countryliving.com.pl  1360 zł