Kubki z IKEA mają na spodzie rowek. Pełni bardzo ważną funkcję

2022-11-09 10:47

Masz w domu kubek z IKEA? Jeśli tak to na pewno zauważyłeś, że na spodzie ma niewielki rowek. Okazuje się, że pełni on ważną i niezwykle przydatną funkcję. Niesamowite, że projektanci IKEA o tym pomyśleli!

ikea
Autor: serwis prasowy IKEA Kubek IKEA VARDAGEN z charakterystyczym rowkiem na spodzie

Teorie spiskowe

Produkty IKEA od lat zachwycają swoją funkcjonalnością oraz oryginalnym, nietuzinkowym designem. Tu brawa nalezą się szczególnie projektantom współpracującym ze szwedzką marką – to dzięki ich wynalazkom codzienne czynności są znacznie łatwiejsze!

Niezależnie, czy mówimy o meblach, czy o ceramice – każdy z produktów jest bardzo dokładnie przemyślany pod względem wyglądu oraz funkcji. Dlatego, szukając odpowiedzi na pytanie dotyczące tajemniczego rowka na spodzie kubka ze szwedzkiej sieciówki, możemy spodziewać się, że nie pojawił się on tam przypadkowo.

Oczywiście, że nie. Choć w internecie piętrzą się teorie spiskowe dotyczące przeznaczenia rowka. Jedni twierdzą, że to sposób na oszczędność lub efekt uboczny produkcji. Inni mówią o lepszej przyczepności kubka do podłoża, którą ma zapewniać rowek.

Pojawiają się też teorie mówiące o tym, że dzięki wyszczerbionej podstawie kubek dłużej utrzymuje ciepło… Wszystkie te teorie są nieprawdziwe.

Okazuje się, że rozwiązanie zagadki tajemniczego rowka jest banalnie proste. Nie zapominajmy, że IKEA stawia funkcjonalność na pierwszym miejscu.

PRZECZYTAJ TEŻ: 12 niesamowitych faktów o IKEA, o których nie miałeś pojęcia

kubek
Autor: serwis prasowy IKEA Kubek IKEA VARDAGEN z charakterystyczym rowkiem na spodzie

Dlaczego kubek z IKEA ma rowek?

Projektanci IKEA, nawet tworząc zwykły kubek nie zapomnieli o naszej wygodzie. Na spodzie naczynia umieścili niewielki rowek, który… odprowadza wodę.

Ta funkcja sprawdza się szczególnie podczas mycia w zmywarce. Jeśli korzystamy ze zmywarki wiemy, jak frustrująca jest woda osiadająca na kubkach i naczyniach odwróconych dnem do góry.

Dodanie niewielkiego rowka drenażowego sprawia, że woda swobodnie spływa na dół i nie trzeba jej potem usuwać manualnie. Sprytne, prawda? A jakie przydatne! To niesamowite, że projektanci IKEA pomyśleli nawet o tym.

Warto dodać, że funkcjonalny rowek sprawdzi się nie tylko podczas mycia kubków w zmywarce, ale również podczas suszenia ich na tradycyjnej, metalowej suszarce.