Nowoczesne mieszkanie: białe wnętrze w stylu Bauhaus

2016-07-04 18:23 Anna Szeweluk

Wnętrze nowoczesnego mieszkania zostało zaaranżowane w stylu Bauhaus i uzupełnione o industrialne dodatki. W projekcie właściciele połączyli stare z nowym. Zaniedbany budynek zyskał nowe zycie – w jego wnętrzu pojawił się współczesny design. Zobacz niezwykły projekt wnętrza z duszą!

Stan zastany domu nie był najlepszy, jednak przyszli właściciele zobaczyli w nim potencjał. Zdecydowali się na zakup i renowacje budynku. W projekcie wnętrza połączyli oni stare z nowym. Nie wszystko zostało zlikwidowane. Niektóre elementy zostawiono celowo, by dom miał duszę. Zostały stare okna, płytki z łupka, schody i inne szczegóły, które czynią dom wyjątkowym. Wnętrzu zaś dodano współczesnego designu.

Zobacz też: Aranżacja wnętrza w stylu Bauhaus >>>

Nowoczesne mieszkanie: industrialna kuchnia

Kuchnia zaaranżowana została pod skosami. Dzięki obecności okien pomieszczenie jest dobrze doświetlone. Bazą całego pomieszczenia są białe ściany i surowa posadzka. We wnętrzu monolitycznej kuchni postawiono na nowoczesną, ciemną zabudowę z gładkimi frontami. Jasne wnętrze uzupełniono o stalowe elementy i industrialne dodatki. Układ kuchni został zaprojektowany dwurzędowo. Ciąg roboczy stanowi długi blat. Na ścianie naprzeciwko, w wysokiej zabudowie wbudowane zostały sprzęty AGD. We wnętrzu brak wiszących szafek górnych – zamiast tego, na wysokości okapu kuchennego pojawiła się długa, otwarta półka. Blat roboczy oświetlony jest przez pas świetlików, zamontowanych pod półką. Przemysłowe lampy wiszące z metalu, dodają wnętrzu charakteru. Ciekawym, nietypowym rozwiązaniem jest obecność w kuchni ławy ze stolikiem kawowym. Jedynym akcentem w żywym kolorze jest obraz zawieszony na ścianie – w kolorze koralowym.

Nowoczesne mieszkanie: jadalnia w stylu Bauhaus

W nowoczesnym mieszkaniu w części jadalnianej stanął nowoczesny, biały stół z kultowymi krzesłami projektu Eamsów wokół. Nad nim zawisła lampa o opływowym, organicznym kształcie. Na ścianie w jadalni pojawił się nowoczesny obraz. Jego żywe barwy są mocnym akcentem kolorystycznym wśród wszechobecnej bieli w aranżacji mieszkania. Bielone drewno położone na podłodze ociepla całe wnętrze.