Polskie kuchnie na świecie. Co najbardziej podoba się za granicą?

2020-04-06 12:22

Polski design zdobywa coraz większe uznanie międzynarodowe. Dowodem też są liczby – Polska jest czwartym eksporterem mebli w skali świata. A czym możemy się poszczycić? Między innymi świetnie zaprojektowanymi kuchniami. Oto przegląd przykładowych rozwiązań w tym zakresie.

Spis treści

  1. Złoto na czasie
  2. W kolorach stali i drewna
  3. Naturalnie z betonem
  4. Nowoczesna elegancja

Od Waszyngtonu przez Mediolan po Chicago – kuchnie projektowane przez ernestrust są obecne w ważnych miejscach na światowej mapie designu. Klucz do ich sukcesu stanowią: ponad 50 lat doświadczeń, ponadczasowy design, precyzja wykonania oraz zastosowanie najlepszych materiałów. A jak to wygląda w praktyce?

Złoto na czasie

Projekt R3 firmy ernestrust to wnętrze kuchenne nacechowane awangardowymi i wyrafinowanymi rozwiązaniami. Na frontach zastosowano innowacyjne, wielowarstwowe wykończenie lakiernicze dające efekt metalicznego złota. Blat i wyspa to spiek kwarcowy o niezwykle efektywnym designie. Całość dopełniają mosiężna lampa, ażurowe formy siedzisk oraz złota bateria wraz z podwieszoną komorą zlewową. Uchwyty wykonano ręcznie z naturalnego, szczotkowanego mosiądzu. Wnętrze wież meblowych wyposażone jest w: dodatkowy blat roboczy, system przechowywania, system umożliwiający zasilanie urządzeń mobilnych. Całość została dopełniona sprzętami AGD klasy premium: zmywarka na wysokości, ekspres do kawy, inteligentny piekarnik, szuflada do podgrzewania naczyń, luksusowa chłodziarka do wina.

Polskie kuchnie na świecie
Autor: mat. pras. ernestrust Projekt kuchni R3

W kolorach stali i drewna

Q12 to inny popisowy i funkcjonalny projekt przestrzeni kuchennej – elegancki i nowatorski. Monumentalną formę wyspy zmiękczają wizualnie szczebelkowe fronty wykonane z litego drewna w nowoczesnym i efektownym kolorze ciemnego antracytu. Dzięki specjalnie wyprofilowanym rowkom na spodniej części każdego szczebelka otrzymujemy niezwykle wygodny system otwierania frontów.

Polskie kuchnie na świecie
Autor: mat. pras. ernestrust Projekt kuchni Q12

Wyspa skrywa w sobie wysuwany pochłaniacz, dzięki któremu przestrzeń nad strefą roboczą można było zaaranżować efektowną lampą wiszącą. Blat roboczy wykonany z naturalnego kamienia o ozdobnej fakturze uzbrojony jest w kilka ciekawych, innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in.: wytyczona, opuszczana strefa tworząca minimalistyczną formę zlewu, elegancko zintegrowana z blatem waga kuchenna czy miejsce indukcyjnego ładowania telefonu komórkowego. Wszystko to sprawia, że wyspa doskonale łączy w sobie nieszablonową stylistykę i funkcjonalność z nowoczesnymi technologiami, dając tym samym wiele korzyści dla użytkownika. Przyścienne zabudowy meblowe prezentują z kolei nowoczesne, dobrze wyważone formy. Ich wykończenie lakiernicze daje wrażenie przecieranej blachy stalowej stanowiącej bardzo efektowne tło dla wyspy. Kryją one uzupełniające sprzęty kuchenne najwyższej klasy, takie jak: chłodziarkę, zamrażarkę, kawiarkę, piekarnik oraz dodatkowe systemy przechowywanie czy segregacji. Na szczególną uwagę zasługuje autorski system Lift UP, który zamienia okraszający całość kompozycji obraz wykonany przez znaną, polską artystkę Ivę Białopiotrowicz w ekran nowoczesnego telewizora służącego rozrywce.

Naturalnie z betonem

Projekt R5/Q4 jest oszczędny w formie. Pod kątem materiałów nawiązuje się w nim do nowoczesnego stylu loftowego. Główną rolę w kuchni odgrywa beton architektoniczny, z którego wykonany jest zarówno blat, jak i część frontów. Całość została ocieplona wizualnie motywem drewna dębowego z charakterystycznymi sękami.

Polskie kuchnie na świecie
Autor: mat. pras. ernestrust Projekt kuchni R5/Q4

Nowoczesna elegancja

R5 to projekt dla osób ceniących luksusowe rozwiązania, wysokiej klasy materiały, elegancję i szlachetne wykończenia. Ciekawym dodatkiem są niekonwencjonalne, podświetlane uchwyty zintegrowane z ozdobnym dekorem prezentującym grafiki na szkle, jak i szkło atłasowe z indywidualnym grawerem. Warto też zwrócić uwagę na piękny fornir palisandrowy, a także praktyczny blat stalowy.

Polskie kuchnie na świecie
Autor: mat. pras. ernestrust Projekt kuchni R5