Modna kuchnia. Nowoczesny sprzęt AGD do kuchni. Tych sprzętów nie miały nasze babcie!

2024-02-27 15:59

Bez tych urządzeń dziś w kuchni niektórym trudno się obejść. A jeszcze niedawno, nasze babcie o nich nawet nie słyszały. Oto nowoczesny sprzęt AGD do kuchni i nie tylko. Jest niezbędny w dzisiejszych nowoczesnych kuchniach, podczas gdy jeszcze 30 lat temu w polskich domach takie przedmioty praktycznie nie istniały.

Spis treści

 1. Nowoczesna kuchnia różni się od tej sprzed 30 lat
 2. Takie wyposażenie kuchni dziś jest standardem
 3. Jakie sprzęty warto mieć w kuchni? Oto nowoczesny sprzęt AGD do kuchni i modne urządzenia, bez których musiały się obejść nasze babcie

Nowoczesna kuchnia różni się od tej sprzed 30 lat

Nowoczesne kuchnie w XXI wieku często przypominają laboratoria z amerykańskich filmów. Sporo w nich "tajemniczych" urządzeń, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu po prostu nie istniały. Dziś, do prawie każdej czynności, związanej z użytkowaniem kuchni, gotowaniem, przygotowywaniem posiłków, czy sprzątaniem - używamy odpowiednich urządzeń. Kiedyś było zupełnie inaczej. Jeszcze 30 lat temu, nowoczesną kuchnię w polskich mieszkaniach charakteryzowały głównie proste elektryczne lub gazowe piekarniki, elektryczne młynki do kawy, lub nowocześniejsze ekspresy przelewowe, szybkowary, tostery, lodówki, zamrażarki. Zmywarek było jak na lekarstwo.

Takie wyposażenie kuchni dziś jest standardem

Transformacja polskiej gospodarki po wejściu do Unii Europejskiej oraz zwykły postęp technologiczny zrobiły jednak swoje. Dziś w kuchni mamy wszystko zmechanizowane. Na blatach i w kuchennych szafkach stoją urządzenia, o jakich nasze babcie nie mogły nawet marzyć.Dziś zmywarki nie są już luksusowym wyposażeniem kuchni, lecz standardem, podobnie jak nowoczesne piekarniki czy kuchenki mikrofalowe. Dla nowoczesnych pań domu, to urządzenia po prostu niezbędne. Jednak w ostatnich latach w salonach sprzedających meble i wyposażenie kuchni pojawiły się także modne nowości w wyposażeniu kuchni, które bardzo szybko zawojowały rynek. Niektóre także są już standardem, choć, jak to zwykle bywa w przypadku nowości, barierą dla wielu wciąż pozostają wysokie ceny takich sprzętów.

Modna kuchnia to też dobry styl. Zobacz jakie kuchnie są modne w 2023 roku:

Jakie sprzęty warto mieć w kuchni? Oto nowoczesny sprzęt AGD do kuchni i modne urządzenia, bez których musiały się obejść nasze babcie

 • Thermomix - to prawdziwy hit ostatnich lat. Wielofunkcyjne urządzenie, które krok po kroku pozwala wyczarować użytkownikowi najbardziej wyszukane potrawy. Mówi się, że to święty Graal tych, którzy nie umieją gotować. Z Thermomiksem wszystko wychodzi.
 • Automatyczne ekspresy do kawy. Jeszcze do niedawna piliśmy kawę w biurach z ekspresów przelewowych. Takie samy stały w naszych kuchniach. Od jakiegoś czasu, standardem stają się ekspresy automatyczne. wsypujesz kawę, wlewasz wodę, naciskasz guzik i wybierasz spośród wielu rodzajów kaw...
 • Młynek w zlewozmywaku kuchennym. To urządzenie, choć na świecie znane od dawna a w niektórych krajach nawet obowiązkowe, w Polsce dopiero raczkuje. Młynek w zlewozmywaku pozwala zmielić resztki, jakie zbierają się tutaj. Do kanalizacji trafia z wodą zmielona papka pozostałych po przygotowaniu obierków warzyw. Jest wiele opinii na temat tego urządzenia zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.
 • Robot kuchenny planetarny. To urządzenie przebojem podbiło polskie kuchnie. Multifunkcjonalny robot kuchenny, który nawet zagniecie za nas ciasto. Pokroi, zmieli, utrzepie. Zrobi wszystko, co potrzebne do przygotowania posiłku czy wypieków.
 • Lodówka na wino. Tego w polskich kuchniach praktycznie nie było. Teraz, dla miłośników win dostępne są funkcjonalne lodówki na te trunki w różnych kształtach, cenach, kolorach. Także do zabudowy.
 • Lodówki z dystrybutorami wody i kostkarkami do lodu. Baez takiej lodówki niektórym dziś trudno się obejść. Ma dystrybutor wody z filtrem, jest wyposażone w kostkarkę, umie kruszyć lód. Niektóre lodówki mają też panele z ekranami, łączącymi się z internetem.7. Wolnowar. To idealne urządzenie dla tych, którzy potrafią zaplanować przygotowanie posiłków. Wstawić potrawę (w wolnowarze najlepiej przygotowuje się potrawy tzw. jednogarnkowe) i po kilku godzinach wyjąć doskonale miękkie danie, gotowane najczęściej w temperaturze mniejszej niż 100 stopni.
 • Wyciskarka wolnoobrotowa do owoców. To idealne urządzenie dla miłośników zdrowego trybu życia. Rozdrabnia owoce inaczej niż sokowirówka, miażdży je a potem przeciera przez sito. Sok nie jest klarowny, ale ma więcej wartości odżywczych.
 • Internet w kuchni. Z siecią wi-fi łączą się już prawie wszystkie nowoczesne sprzęty: zmywarki, piekarniki, ekspresy do kawy czy lodówki. Możemy sterować tymi urządzeniami np. przy użyciu komórki. A na ekranie na drzwiach lodówki znajdziemy np. przepisy.
 • Bateria zlewozmywakowa do kuchni z filtrem do wody. Wspaniałe odkrycie ostatnich lat. Dzięki niemu można bez obaw pić kranówkę.
Listen on Spreaker.